شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار خراسان رضوی خبر داد

پیش‌بینی ۱۰ میلیون تشرف زیارت حرم رضوی در ایام پایانی ماه صفر

danesheroz دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۰

استاندار خراسان رضوی همزمان با ایام پایانی ماه صفر به استقبال زائران پیاده حرم مطهر رضوی رفت

حمدحسین فروزان‌مهر ظهر امروز از روند خدمت‌رسانی به زائران پیاده در چندین ایستگاه بین راهی بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید از این حرکت معنوی به عنوان یک میراث ارزشمند یاد کرد و گفت: اهتمام مدیریت استان بر بسترسازی لازم برای فراهم آوردن شرایط مطلوب برای استفاده بهینه از فرصت حضور انبوه مشتاقان زیارت امام هشتم(ع) در مشهد مقدس و زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه حضور خیران در امر خدمت‌رسانی و اتخاذ تدابیر لازم برای استقبال از زائران پیاده، چشم‌گیر و قابل تقدیر است، افزود: از دستگاه‌های اجرایی استان نیز خواسته شده تا متناسب با وظایف خود در این امر مهم به خیران یاری رسانند و در جهت ارتقای سطح خدمت‌رسانی به زائران در طول مسیر و در مدت اقامتشان در مشهد مقدس با بهره‌گیری از تمامی امکانات برنامه‌ریزی کنند.

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به تجارب سنوات گذشته و استقبال علاقمندان زیارت حرم مطهر رضوی(ع) در سال جاری پیش‌بینی می‌شود در این مدت ۴ هزار هیئت عزاداری به مشهد عزیمت و ۱۰ میلیون نوبت زیارت صورت پذیرد که به همین منظور جهت ارائه خدمات و تسهیلات مناسب به آنان پیش‌بینی لازم صورت گرفته است.

فروزان‌مهر در ادامه خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از برخی چالش‌ها در حوزه تامین سلامت و بهداشت زائران از دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواسته شده تا بر چگونگی ارائه مواد غذایی ، طبخ و نحوه عرضه آن‌ها به صورت جدی و مستمر نظارت داشته باشد.

وی افزود: به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا نذورات خیران در قالب مواد غذایی خام در اختیار مراکز مجاز خدمت رسانی به زائران تحویل شود و طبخ آن در این مراکز به صورت بهداشتی و با نظارت کامل صورت پذیرد.

استاندار خراسان رضوی در پایان از برنامه‌ریزی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان برای در نظر گرفتن سرویس‌های ویژه جهت مراجعت زائران روزهای پایانی ماه صفر خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تمهیدات اندیشیده شده شاهد کمترین چالش در این زمینه باشیم.

در این بازدید که تعدادی از مدیران ستادی استانداری، فرماندار مشهد، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد استاندار را همراهی می‌کردند، فروزان‌مهر با حضور در بین زائران پیاده و طی مسیر با آنان نماز ظهر و عصر را در جمع آنان اقامه کرد.

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۲
کد خبر : 3407
بازدیدها: 323

پاسخی بگذارید »