پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیشنهاد مرغ ۵۵۰۰ تومانی به دولت رفت

danesheroz فروردین ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
پیشنهاد مرغ ۵۵۰۰ تومانی به دولت رفت

رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ از بررسی و تعیین قیمت مرغ در جلسه فردای کارگروه تنظیم بازار خبر داد و گفت: در جلسه روز گذشته مرغداران نرخ ۴ هزار تومان را برای مرغ زنده پیشنهاد کردند که با این حساب مرغ گرم کیلویی ۵۵۰۰ تومان می شود

حسین مقدم‌نیا اظهارداشت: جلسه نهایی تعیین قیمت مرغ به دوشنبه (فردا) موکول شد تا در کارگروه تنظیم بازار در مورد آن بررسی‌های لازم انجام شود و در نتیجه ببینیم قیمتی که برای مرغ به توافق می‌رسیم چقدر است.

وی افزود: در جلسه فردا کارگروه تنظیم بازار اگر قیمتی را اعلام کند ما به منظور حمایت از تولید و قیمت در این جلسه حاضر می‌شویم. البته قیمتی که مرغداران در جلسه روز گذشته (شنبه) برای مرغ زنده اعلام کردند کیلویی ۴۰۰۰ الی ۴۱۰۰ تومان بود.

رئیس  اتحادیه تولید کنندگان مرغ گفت: در مورد قیمت پیشنهادی مرغ از استانهای مختلف درخواست کردیم نظر خود را اعلام کنند و هر استان براساس شرایط خود قیمتی را اعلام کرد.

مقدم‌نیا تصریح کرد: براین اساس مرغداران نرخ حدود ۴ هزار تومان را برای مرغ زنده در نظر دارند که اگر این قیمت برای مرغ زنده تعیین شود نرخ مرغ گرم حدود ۵۵۰۰ تومان می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مرغ زنده ۳۱۰۰ تومان است در پاسخ به این سوال که نرح ۴۰۰۰ تومان برای مرغ زنده مناسب است گفت: در مورد قیمت مرغ باید دولت و کارگروه تنظیم بازار نظر خود را اعلام کند ولی این نرخ باید طوری باشد که سود متعارفی برای تولیدکننده در نظر گرفته شود و ضرر نکند.

در حال حاضر قیمت مرغ زنده از درب مرغداری ۳۱۰۰ تومان است که پیش از این رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مرغ اعلام کرده بود نرخ فعلی به ضرر مرغداران است.

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۷
کد خبر : 11801
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »