یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش

پیشنهاد طرح ˝فلاحت در فراغت˝ ویژه فرهنگیان/استفاده از فضاهای گسترده باغبانی و زراعی اردوگاه‌ها

danesheroz اسفند ۲۶, ۱۳۹۱ ۰
پیشنهاد طرح ˝فلاحت در فراغت˝ ویژه فرهنگیان/استفاده از فضاهای گسترده باغبانی و زراعی اردوگاه‌ها

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح فلاحت در فراغت، عنوان طرح پیشنهادی است که در حال حاضر در دست بررسی است، گفت: در این طرح، فرهنگیان در صورت تمایل می توانند طی انعقاد قرارداد حقوقی و قانونی به انجام فعالیت های زراعی در اردوگاه ها پرداخته و سهمی در نتیجه و محصولات زراعی اردوگاه ها داشته باشند

محمد ابراهیم محمدی  با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌هایی که برای ساماندهی اردوگاه های کشور درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: یکی از طرح های پیشنهادی که در حال حاضر در دست بررسی است، طرح “فلاحت در فراغت” است که در صورت تایید، مراحل اجرایی آن از سال آینده دنبال خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از اردوگاه های کشور دارای فضاهای گسترده باغبانی و زراعی هستند، افزود: تلاش می کنیم تا با اجرای این طرح، زمینه ای فراهم شود تا فرهنگیان با حضور در این اردوگاه ها در ایام فراغت خود بتوانند بیشتر با گل و گیاه و طبیعت مانوس شده و در صورت تمایل به تولید محصولات زراعی بپردازند.

 

انعقاد قرارداد حقوقی در طرح “فلاحت در فراغت”/اجرای عملیاتی طرح از سال آینده

 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در صورت تایید نهایی، این طرح از سال آینده به صورت عملیاتی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: در این طرح، طی یک رابطه حقوقی و قانونی و با انعقاد قراردادی فی مابین مدیر اردوگاه و فرهنگیان، نتیجه و محصول زراعی برداشت شده از اردوگاه ها، به صورت مشارکتی بین مدیر اردوگاه و فرهنگیان تقسیم خواهد شد.

 

حضور معلم در اردوگاه همانند حضور مربی بر سر دانش آموز است

 

محمدی تصریح کرد: هدف از پیشنهاد این طرح این است که فرهنگیان به صورت مستمر در اردوگاه ها حضور داشته باشند، زمانی که معلم در اردوگاه است، مانند این است که مربی بر سر دانش آموز است.

 

وی اضافه کرد: فرهنگیان با حضور خود در اردوگاه، باعث بالابردن امنیت تربیتی و فرهنگی اردوگاه می شوند و با خود به اردوگاه ها، بار فرهنگی می آورند که این یک سرمایه ای بی نظیر است.

 

نقش آفرینی فرهنگیان در اداره اردوگاه ها همراه با انعقاد تفاهم نامه

 

محمدی در پایان گفت: هدف دیگر از مطرح کردن طرح “فلاحت در فراغت” این است که بستری فراهم شود تا بخشی از فعالیت های اردوگاه ها از قبیل باغبانی و یا نقاشی برجسته و المان سازی را طی تفاهم نامه ای به فرهنگیان واگذار کنیم تا همکاران فرهنگی نیز در صورت تمایل در توسعه و فعال سازی اردوگاه های کشور به ایفای نقش بپردازند.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۴
کد خبر : 9907
بازدیدها: 152

پاسخی بگذارید »