پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با پانا خبر داد:

پیشنهاد ایجاد رشته علوم و معارف دفاعی در دانشگاه فرهنگیان/آموزش ضمن خدمت برای دبیران آمادگی دفاعی

sheida92 اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
پیشنهاد ایجاد رشته علوم و معارف دفاعی در دانشگاه فرهنگیان/آموزش ضمن خدمت برای دبیران آمادگی دفاعی

خبرگزاری پانا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد شده است که رشته علوم و معارف دفاعی در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود، گفت: پیشنهاد شد که رشته علوم و معارف دفاعی در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود تا به این صورت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش برای تدریس درس آمادگی دفاعی در سالهای آتی تربیت و تامین شود

ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی مربوط به درس آمادگی دفاعی، اظهار کرد: در گردهمایی که اخیراً با حضور معاونان متوسطه آموزش و پرورش استان‌ها و مسئولان بسیج دانش‌آموزی برگزار شد، پیرامون نیروی انسانی که درس آمادگی دفاعی را تدریس می‌کنند، بحث و تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و جایگاه درس آمادگی دفاعی، نیروی انسانی که این درس را تدریس می‌کنند، باید از توانمندی بالایی برخوردار باشند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: درجهت توانمندسازی دبیران درس آمادگی دفاعی، در این گردهمایی پیشنهاد شد که یک دوره ویژه آموزش ضمن خدمت برای مدرسین این درس برگزار شود.

سحرخیز اضافه کرد: همچنین مقرر شد که تدابیری اندیشیده شود تا دبیران درس آمادگی دفاعی، کارت معرف “صلاحیت های حرفه ای و تخصصی” که به تایید بسیج و وزارت آموزش و پرورش رسیده باشد، را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه ایجاد رشته علوم ومعارف دفاعی در دانشگاه فرهنگیان، از دیگر پیشنهادهای دراز مدت مطرح شده در این گردهمایی بود، گفت: در این گردهمایی پیشنهاد شد که رشته علوم و معارف دفاعی در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود تا به این صورت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش برای تدریس درس آمادگی دفاعی در سالهای آتی تربیت و تامین شود که خوشبختانه با استقبال وزیر آموزش و پرورش و سردار نقدی مواجه شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هم اکنون، شیوه نامه ای در خصوص ساماندهی نیروی انسانی و دبیران درس آمادگی دفاعی در حال تنظیم است که به زودی از طریق کمیته مستندسازی به استانها ابلاغ خواهد شد.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۵
کد خبر : 14666
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »