پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیشنهاد اختصاص ۴۰ ریال از فروش هر نخ سیگار برای سیستم گرمایشی مدارس

danesheroz1 دی ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
پیشنهاد اختصاص ۴۰ ریال از فروش هر نخ سیگار برای سیستم گرمایشی مدارس

دانش روز: رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت: امسال کمیسیون آموزش مجلس به کمیسیون تلفیق پیشنهاد کرده است که برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس از محل فروش هر نخ سیگار مبلغ ۴۰ ریال به این بخش اختصاص پیدا کند.

 به گزارش دانش روز، عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در خصوص وضعیت سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس اظهار داشت: یکی از دغدغه‌ های وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش مجلس بحث سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس است.

وی افزود: سال گذشته مقرر شده بود که از محل فروش هر نخ سیگار مبلغ ۲۰ ریال به این بخش اختصاص پیدا کند، امسال نیز پیشنهاد کمیسیون بر این است که این مبلغ به ۴۰ ریال افزایش پیدا کند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس عنوان کرد: در کشور حدود ۱۵۰ هزار بخاری نفتی در مدارس وجود دارد که جان هزاران دانش‌آموز را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون آموزش مجلس معتقدند که برای برطرف کردن مشکل مالی این بخش باید سهمی از درآمد سیگار و گاز به آن اختصاص پیدا کند، گفت: این موضوع نیز به کمیسیون تلفیق مجلس اعلام شده است.

سلطانی‌صبور ادامه داد: اگر مشکل بودجه بخش سرمایشی و گرمایشی مدارس برطرف شود در مدت ۲ سال می‌توان دستگاه بخاری کلاس‌ها را به سیستم پکیج مجهز کرد.

وی بیان داشت: مدارس استان‌های سردسیر از جمله استان اردبیل و همدان که بر خلاف استان‌های گرمسیر مانند خوزستان به دلیل سرمای زودرس از سیستم گرمایشی در مدت زمان بیشتری استفاده می‌کنند، در اولویت بهره‌مندی از سیستم‌های گرمایشی جدید قرار دارند.

منبع: فارس

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۳
کد خبر : 87487
بازدیدها: 167

پاسخی بگذارید »