پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیشرفت ۷۰ درصدی خط آهن قزوین – آستارا

danesheroz1 تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
پیشرفت ۷۰ درصدی خط آهن قزوین – آستارا

دانش روز: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه خط آهن قزوین – رشت – انزلی – آستارا، گفت: این پروژه در صورت تأمین منابع مالی تا یک سال آینده تکمیل می شود

 

به گزارش دانش روز،  شهریار افندی زاده  در خصوص پروژه خط آهن قزوین – رشت – انزلی – آستارا افزود: باتوجه به طولانی شدن تشکیل کنسرسیوم میان جمهوری اسلامی ایران، روسیه و آذربایجان، احداث قطعه قزوین – رشت با اعتبارات ملی ایران آغاز شده و تاکنون این پروژه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه پروژه در صورت تأمین منابع مالی تا یک سال آینده تکمیل میشود، اظهار داشت: این پروژه اهمیت زیادی در توسعه ترانزیت دارد بنابراین تامین منابع مالی پروژه می تواند سرعت کار را افزایش دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش ۸۰‌ درصدی ترانزیت در سه سال گذشته، گفت: بندر امام خمینی (ره) یکی از مهمترین بنادر کشور است که با ۴۰ میلیون تن ظرفیت به عنوان بندر رسمی کریدور شمال – جنوب معرفی شده است.

افندی زاده با بیان اینکه بخش خصوصی و صاحبان شرکت های حمل و نقل بین المللی تاثیر زیادی بر رشد ترانزیت دارند، اظهار داشت: برنامه ریزی هایی که در کمیته ترانزیت و کارگروه های آن انجام شده است، رشد و توسعه ترانزیت را در کشور بوجود آورد و تاثیر زیادی را بر افزایش در آمد ناخالص ملی داشته است.

منبع:مهر

جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۳
کد خبر : 34868
بازدیدها: 131

پاسخی بگذارید »