شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ - آسیا

پیروزی پرگل ایران برابر لبنان/ ویزای برزیل در کره جنوبی صادر می‌شود

danesheroz خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
پیروزی پرگل ایران برابر لبنان/ ویزای برزیل در کره جنوبی صادر می‌شود

دانش روز :تیم ملی ایران با پیروزی پرگل برابر لبنان امیدهای صعود مستقیم به جام جهانی را افزایش داد

دو تیم فوتبال ایران و لبنان از ساعت ۲۰ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند تا دیدار خود را در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی برگزار کنند. این بازی با پیروزی ۴ بر صفر ایران به پایان رسید تا امیدهای صعود مستقیم به جام جهانی به حداکثر برسد.

گل‌های تیم کشورمان  را محمدرضا خلعتبری(۳۹)، جواد نکونام(۱+۴۵ و ۸۵) و رضا قوچان‌نژاد(۴۶) به ثمر رساندند.

نیمه اول

* سفیدپوشان ایران بازی را هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی موقعیت‌هایی را روی دروازه حریف ایجاد کردند که قوچان‌‌نژاد نقش ویژه‌ای در آنها داشت.

* در دقیقه ۸ خسرو حیدری رضا قوچان‌نژاد را صاحب توپ کرد و ضربه سر او از کنار دروازه لبنان با اختلاف کمی به بیرون رفت.

* چند ثانیه بعد هاشم بیک‌زاده، جباری را صاحب توپ کرد و ضربه او هم به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

* قوچان‌نژاد در دقیقه ۱۲ یک بار دیگر صاحب توپ شد و با یک چرخش پشت محوطه جریمه با شوت خود دروازه لبنان را نشانه گرفت که باز هم تلاش او بی نتیجه ماند.

* در شرایطی که بازی چند دقیقه‌ای از تب و تاب اولیه افتاده بود در دقیقه ۲۴ تیم ملی ایران روی یک کار ترکیبی از سوی خلعتبری، حیدری و قوچان‌نژاد موقعیتی به دست آورد که باز هم به نتیجه‌ای نرسید.

* دقیقه ۳۳ بازی باز هم این بازیکنان ایرانی بودند که روی یک کار ترکیبی دیگر وارد محوطه جریمه شدند و در شرایطی که همه برای دیدن گل نیم خیز شده بودند این دروازه‌بان لبنان بود که در میانه راه توپ حیدری را قطع کرد و نگذاشت این حمله ادامه پیدا کند.

*  لبنانی‌ها باز هم به مقاومت خودشان ادامه دادند و در دقیقه ۳۸ این مدافعان قرمز پوش لبنان بودند که توپ اول را با ضربه سر از مقابل دروازه‌شان دور کردند.

* محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۳۹ بالاخره توانست قفل دروازه لبنان را باز کند. او روی پاسی که جباری داد پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با دریبل کردن چند بازیکن توپ را به تور دروازه لبنان چسباند.

* در شرایطی که ۲ تیم برای پایان بازی در نیمه اول آماده می‌شدند، جواد نکونام ارسال خسرو حیدری از جناح راست را در دقیقه ۱+۴۵ تبدیل به گل دوم تیم کشورمان کرد تا شاگردان کی‌روش با خاطری آسوده و اندوخته ۲ گله به رختکن بروند.

نیمه دوم 

* پس از اینکه داور بازی سوت آغاز نیمه دوم را به صدا درآورد رضا قوچان‌نژاد صاحب توپ شد با پشت سر گذاشتن چند مدافع و دروازه‌بان لبنان سومین گل ایران را به ثمر رساند.

* در این نیمه لبنانی‌ها چند نفوذ نصفه و نیمه داشتند اما خطر زیادی نداشتند.

* جواد نکونام در دقیقه ۸۳ با یک ضربه سر خطرناک دروازه لبنان را تهدید کرد و توپش از کنار دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت تا نتیجه بازی همچنان ۳ بر صفر به سود ایران باقی بماند.

* نکونام بالاخره توانست در دقیقه ۸۵ چهارمین گل ایران را به ثمر برساند. کاپیتان تیم ملی وقتی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و موقعیت را مناسب دید، با یک شوت دروازه لبنان را باز کرد.

با این پیروزی ایران ۱۳ امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد. سرنوشت صعود ما به جام جهانی به بازی برابر کره جنوبی بستگی دارد و حتی یک تساوی با تفاضل گل بیشتر نسبت به ازبکستان هم ایران را به عنوان تیم دوم گروه A راهی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می‌کند.

در این گروه کره جنوبی با ۱۴ امتیاز در صدر است و ازبکستان پس از ایران با ۱۱ امتیاز در رده سوم قرار دارد.

دیدارهای هفته پایانی سه شنبه هفته آینده (۲۸ خرداد) برگزار می‌شود و ایران مهیمان کره جنوبی است و ازبکستان با قطر دیدار می‌کند.

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۷
کد خبر : 25563
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »