پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

والیبال انتخابی قهرمانی جهان- تهران

پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر پاکستان

danesheroz7 شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر پاکستان

دانش روز: تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود از مسابقات انتخابی قهرمانی جهان، پاکستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد

به گزارش دانش روز ، دیدار دو تیم ایران و پاکستان در نخستین روز مسابقات والیبال انتخابی مردان جهان در تهران در حالی آغاز شد که بیشتر بازیکنان به ویژه حمزه زرینی از گرمای سالن شاکی بودند.

خولیو ولاسکو برای اولین بازی از حمزه زرینی،‌آرش کشاورزی، آرمین تشکری،‌عادل غلامی، ‌مهدی مهدوی، شهرام محمودی و فرهاد ظریف(لیبرو) استفاده کرد. اولین امتیاز با اسپک حمزه زرینی از منطقه ۴ به سود ایران بدست آمد. دو تیم در ابتدای بازی بیشتر مشغول آزمون و خطا برای اجرای نقشه های خود بودند و امتیازات نزدیک بود به طوری که در امتیاز ۸-۵ به سود ایران برای وقت استراحت فنی اول نزد مربیان خود رفتند.

سرویس،‌ دفاع و اسپک‌های بهتر بازیکنان ایران در کنار دریافت‌های نه چندان مناسب بازیکنان پاکستان،‌ وقت استراحت فنی دوم را در امتیاز ۱۶-۱۰ به سود شاگردان ولاسکو رقم زد. قطعا تیمی که با زدن سرویس‌های تنیسی می‌خواهد مقابل ایران بازی کند،‌ راهی برای پیروزی پیدا نمی‌کند. ست اول با نتیجه ۲۵-۱۵ به سود ایران تمام شد.

ست دوم در حالی شروع شد تیم ایران،‌ بازی چندان دلچسبی ارائه نمی‌کرد. بازیکنان پاکستان هم از این فرصت استفاده کردند و تا حدودی پا به پای شاگردان ولاسکو امتیاز گرفتند. ست دوم هم با نتیجه ۲۵-۱۹ به سود ایران به پایان رسید. ولاسکو در اواخر این ست، محمد طاهر وادی، فرهاد قائمی و امیر غفور را به زمین آورد.

در ست سوم،‌ محمد پنجعلی،‌ پیشکسوت تیم پرسپولیس در کنار محمدرضا داورزنی،‌ تماشاگر ویژه بازی بود. حضور علیرضا جدیدی به جای عادل غلامی،‌ تنها تغییر ایران در شروع این ست بود. بازیکنان ایران در ست آخر بازی، قدرت خود را به رخ حریف کشیدند تا مجالی برای رسیدن بازی به سایر بازیکنان هم باشد. ایران در این ست نیز با نتیجه ۲۵-۱۳ پیروز شد تا با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید.

تیم ایران،‌ فردا به مصاف اندونزی می‌رود.

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۴
کد خبر : 59647
بازدیدها: 488

پاسخی بگذارید »