سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیام وزیر آموزش و پرورش بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج

danesheroz1 آذر ۲, ۱۳۹۲ ۰
پیام وزیر آموزش و پرورش بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و شهید دانش آموز احمد رضا عباسی، آورده است: دانش آموزان بسیجی با روحیه ای اعتدال گرایانه، امید و نشاط از آرمان های انقلاب دفاع خواهند کرد

به گزارش دانش روز، در پیام علی اصغر فانی آمده است :

 هرکس به ارزش های اسلام پایبند است و برای زحمات، مجاهدت ها و خدمات بسیج احترام قائل است، بسیجی به‌شمار می رود؛ چه عضو مجموعه و سازمان بسیج باشد، چه نباشد. (مقام معظم رهبری مدظله العالی)

 هفته بسیج ، یادآور پایمردی و بصیرت عاشورایی بسیجیان نام آوری است که امام امّت، خمینی کبیر (ره)، آنها را « لشگر مخلص خدا » نامید و بر دستان این « پیشگامان رهایی » بوسه زد .

 بسیجیانی که امام عشق آن ها را مصداق کامل ایثار، خلوص، فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام دانست.

 چه افتخاری برای بسیج و بسیجیان از این کلام نورانی امام خمینی(ره) بالاتر که: بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین حدیث عشق می دهد  

 چه شیرین است کلام سراسر حکمت رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی که بسیج را ارتش عظیم مکتبی و مردمی معرفی می کند و با تأکید بر بسیجیان جوان، آن ها را گل های بوستان انقلاب و نیروی حیات بخش آن و مایه امید و دلگرمی ملت و رهبری می داند .

 و اینک این « شجره طیبه »، چهارمین دهه از عمر مبارک نظام مقدس جمهوری اسلامی و سربلند درآمدن از آزمون‌های بزرگ، هشت سال دفاع مقدس، دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی در مقابل گروهک ها و عوامل استکبار، حضور غرور آفرین در سازندگی کشور و فتح قله های رفیع علم و دانش بویژه در حیطه دفاع از انرژی صلح آمیز هسته ای، به سازمانی الهام بخش برای همه مستضعفان جهان و صاحب سبک جدیدی از زندگی عصر پیش از ظهور، تبدیل شده است.

 گرامی باد یاد و نام « ۳۶ هزار شهید دانش آموز » و « ۴ هزار فرهنگی شهید » که گرمابخش مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان بسیجی بودند و برای حفظ و حراست از ارزش های اسلامی و تبعیت از ولایت تا پای جان ایستادگی نمودند .

 امسال ، استان مرکزی افتخار دارد یادواره ویژه این شهیدان گرانقدر را برگزار و یکی از شهیدان اسوه دانش‌آموزی خود به نام شهید « احمدرضا عباسی » را به عنوان افتخار ملی به جامعه شریف فرهنگیان و دانش آموزان کشور معرفی نماید .

 دانش آموزان بسیجی ایران اسلامی، با تأسی‌ از رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی ، با روحیه ای اعتدال گرایانه و ‌با امید و نشاط برای ساختن تمدن نوین اسلامیمان، در راستای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، هم صدا با جریان مقاومت در برابر استکبار جهانی ، با همان روحیه جهادی، ضمن اهتمام بر تقویت ظرفیت‌های درونی کشور و حمایت از فرزندان دلیر انقلاب اسلامی در عرصه جهاد سیاسی اعلام میدارند :

حقوق مسلم ملت شریف ایران اسلامی را مرزهای اعتقادی خویش دانسته و به سان دوران شکوهمند دفاع مقدس، در حفظ این کیان ملی و اعتقادی، مقتدرانه ایستاده و مهیای جان فشانی هستیم

شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۲
کد خبر : 75592
بازدیدها: 299

پاسخی بگذارید »