پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش

danesheroz1 اسفند ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
پیام نوروزی وزیر آموزش و پرورش

دانش روز: به همت معلمان بیدار دل و همراهی مربیان مسئولیت شناس و حماسه آفرین در سایه سارزلال ولایت و پرتو پیام آور امید و تدبیربه پدیداری جریانی پایا و پویا چشم دوخته ام که همواره موج امید، تلاش و آگاهی را در دل دانش آموزان عزیز زنده نگه دارد

به گزارش دانش روز، متن کامل پیام وزیرآموزش وپرورش به مناسبت نوروز۱۳۹۳ به شرح زیر است:

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

 بهار بهترین بهانه برای آغاز وآغاز بهترین نشانه برای زیستن است.

 بهار بستر مهر است و دیباچه‌ی معرفت، قصه ی هستی است و حکایت وابستگی‌ها و فراموشی خستگی‌ها، بهار، با تمام رمز و راز و زیبایی‌هایش فرا رسید. بهار آمد باترنمی غمگنانه در فقدان گل یاس بوستان محمدی (ص)، بهار آمد با قامتی خجسته و سبز پوش، یادآور بلندای رستاخیز .

 هر غنچه‌ای که می شکفد، پیراهنی از معاد بر تن دارد و بهار، فصل حرکت و برکت، فصل دوستی با دست‌های گرمشقایق و پیوند با دل‌های لایق است.

 از آفریدگار بهار می‌طلبم، دلهامان را چنان در جویبار زلال رحمت شستشو دهد تا هر جا تردیدی هست، ایمان، هر جا زخمی هست، مرهم، هر جا نومیدی هست، امید و هرجا سکونی هست، رویش جای آن را فراگیرد.

 همگام فرهیخته

 وقتی پیام پر طراوت اعتدال را بر گونه‌ی جان احساس کردم، به خیل عظیم معلمانی اندیشیدم که امیدوارانه الهام بخش ایمان، عشق و باور به نسلی است که قهرمانانه بلوغ تاریخی و اجتماعی خود را در دیباچه ی حماسه به نمایش گذاشت.

 به مربیان و معلمانی اندیشیدم که امید را در دل نسلی که به نومیدی می‌گرایید زنده کرد و اکنون مطمئن هستم که با همت شما همراهان هماره، می‌توان عرصه تعلیم و تربیت را چنان آذین بست که در همه جای آن امید، عقلانیت، اعتدال، والایی، پیشرفت و تدبیر بدرخشد. و نیک می دانید، که روا نیست امواج حماسه آرام گیرد، که جامعه‌ی تعلیم و تربیت، نیازمند تحول است و خواستار آن.

 پس به همت معلمان بیدار دل و همراهی مربیان مسئولیت شناس و حماسه آفرین، در سایه سار زلال ولایت و پرتو پیام‌آور تدبیر و امید به پدیداری جریانی پایا و پویا چشم دوخته‌ام که همواره موج امید، تلاش و آگاهی را در دل دانش‌آموزان عزیز زنده نگاه‌ دارد تا با شناخت حقوق خویش و عزم، بر استیفای آن در پرتو چراغ دین، اخلاق و آزادگی راه درازی را بپویند. بهارتان پایدار

 

 علی اصغر فانی

 وزیر آموزش و پرورش

چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۷
کد خبر : 99329
بازدیدها: 297

پاسخی بگذارید »