پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای اموزش وپرورش

پیام مشترک استاندار البرز ومدیر کل آموزش وپرورش به مناسبت هفته شوراها

danesheroz دی ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

استاندار البرز و مدیر کل آموزش وپرورش استان در پیامی مشترک ف فرارسیدن هفته شورا ها را تبریک گفتند

اصغر عربیان استاندار البرز و اکبر حلیمی مدیر کل آموزش وپرورش استان البرز در پیامی مشترک به مناسبت فرارسیدن هفته شورا های آموزش وپرورش (۲۴ تا ۳۰ دی ماه) این روز را تبریک گفتند، در متن این پیام آمده است:

باسمه تعالی
وامرهم شورا بینهم و….
فرهنگیان فرهیخته و اعضای محترم شوراهای آموزش و پرورش استان البرز
سلام علیکم
با احترام ،  همانطور که مستحضرید، آموزش و پرورش به عنوان مهمترین  نهاد تربیتی کشور، موجب قوام فرهنگ عمومی و تعالی جامعه می باشد و مأموریت مهم در امتدادرسالت پیامبران عظیم الشأن الهی ،ائمه اطهار(ع)و تحقق منویات مقام عظمای ولایت را بر عهده دارد .
بی شک تحقق ارزش ها و آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی مستلزم تلاش همه جانبه در تمام ابعاد فرهنگی،علمی،اجتماعی و اقتصادی است. احراز عرصه تعلیم و تر بیت از مهمترین زیر ساختهای تعالی پیشرفت همه جانبه کشور و ابزار جدی برای ارتقاء سرمایه انسانی شایسته کشور در عرصه های مختلف است ، به این ترتیب برای حضور سازنده و فعال و پیشرو در میان ملتها و کسب آ مادگی برای برقرا ری عدا لت و معنویت در جهان ، تربیت انسانهای عالم ، متقی و آزاده از ضروریات است.
از آن جا که دو لتها به تنهایی و با صرف اعتبارات کلان قادر به تأمین و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز خودنبوده ، دولتمردان و صاحبنظران همواره در تلاشند تا راهکارهای مناسب و قانونمندی را برای حضور و تعامل همه جانبه ی مردم و مسئولان در   عرصه ی تعلیم و تربیت فراهم نمایند. به همین منظور در ۲۶ دی ماه ۱۳۷۲ مجلس شورای اسلامی با تصویب یکی از ارزشمند ترین قوانین پس از انقلاب اسلامی در خصوص آموزش و پرورش با عنوان (قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش)انتظار دارد تحول اجرایی عظیمی در نظام آموزش و پرورش به وجود آمده تا با عمومی کردن مسائل آموزش و پرورش در استانها ،شهرستانها و مناطق اذهان مدیران و مسئولان دولتی و عموم مردم را با این امر مهم در گیر نموده و زمینه ی حرکت به سوی عدم تمرکز و مشارکت در تصمیم گیری و بومی سازی قوانین را در این بخش مهیا سازد و با استفاده از فکر ،امکانات و قابلیتهای هر استان مشکلات و بحران ها را به تدریج رفع نماید. بنابراین شوراهای آموزش و پرورش به عنوان عالی ترین نهاد سیاستگزاری و تصمیم گیری محسوب می گردد که با همفکری و تصمیم گیری درست می تواندچالشهای موجود را به فرصت تبدیل نموده و موجب اعتلای کیفی تعلیم و تربیت شود .
لذا ضمن عرض تبریک هفته گرامیداشت تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش ، امید است زمینه های لازم جهت ایجاد همزبانی،همدلی و همراهی بیش از پیش و ترغیب شوراهای آموزش و پرورش با برخورداری از ظرفیت های عظیم فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی و بسیج افراد فرهیخته و صاحبنظر موفقیت های اساسی به دست آورندو با استفاده از اندیشه ها و امکانات و قابلیتهای همه آحاد ملت مشکلات به تدریج رفع گردد .

یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۵
کد خبر : 3863
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »