چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیام رئیس جمهور به مناسبت یادواره شهدای مدارس میانه

danesheroz1 بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
پیام رئیس جمهور به مناسبت یادواره شهدای مدارس میانه

دانش روز: دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، پیام دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را در یادواره شهدای زینبیه قرائت کرد

به گزارش دانش روز، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور به مناسبت سالگرد شهدای بمباران مدارس زینبیه و ثارالله شهرستان میانه پیامی به شرح  زیر صادر کرد:

 بسم الله الرحمن الرحیم

 در فرهنگ شهادت، شهید، این زنده جاوید حماسه ساز، با همه آگاهی ها، منطق و شعور و بیداری خویش، خود، انتخابگری است بصیر برای صعود به جایگاه قرب الهی.

 در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، هیچ چیز شایسته تر از آن نیست که یاد و نام شهیدان و فداکاران راه خدا، بخصوص شهیدان معلم و دانش آموز را بزرگ بداریم.

 شهیدان به عهد و پیمان خود با خدا و با امام عزیز وفا کردند و هستی خود را در طبق اخلاص نهادند و صادقانه از حریم اسلام و نظام اسلامی دفاع نمودند و به بهای نثار جان خویش آفت دشمن را از انقلاب و ایران عزیز دور ساختند.

 شهیدان به ویژه شهدای دانش آموز و معلم، جاودانگان تاریخ ما و ستارگان درخشانی برای آسمان علم و دانش و سپهر ایثار خواهند بود.

 اگر چه هر چیزی با گذشت زمان و ورق خوردن برگ های تقویم، کمرنگ و بی اثر می شود، اما یاد و نام شهیدان، روز به روز و لحظه به لحظه در چشم اهل دل و در متن تاریخ ما، برجسته تر و درخشان تر می شود.

 فداکاری شهیدان در کنار حضور مستمر رزمندگان و پایداری و استقامت و همراهی ملت در عرصه های گوناگون کارزار انقلاب، توانسته است اسلام را سربلند و دست بیگانگان را از میهن اسلامی کوتاه و ایران را بلندآوازه و آبرومند سازد.

 این مجاهدت ها توانسته است راه ملت ایران را به سوی هدف های متعالی اسلام، بگشاید و در پیچ و خم های تاریخ، دریچه ای از معنویت به روی او باز کند و به او عزت و شخصیت ببخشد.

 پاسداری از خون معلمان و دانش آموزان مظلوم دبیرستان زینبیه و دبیرستان ثارالله و احترام به دستاوردهای ملت بزرگ ما در آن است که روز به روز با همدلی و اتحاد، با گام هایی مصمم، در مسیر دستورات قرآن، رهنمودهای اهل بیت علیهم السلام و توصیه های مقام معظم رهبری مد ظله العالی قدم برداریم و تلاش کنیم جامعه ما، مردم ما و همه دستگاه های ما در اعمال و رفتار، با مشی اعتدال و تدبیر به هم نزدیکتر شوند و رایحه امید و عزت و سربلندی را در کشورمان بگسترانند.

 اینجانب ضمن تجدید ادای احترام به امام شهیدان و شهیدان سربلند انقلاب اسلامی، از خدواند متعال علو درجات و شادی ارواح طیبه معلمان و دانش آموزان شهید را مسالت نموده و شفای جانبازان را از خدای بزرگ خواهانم و امیدوارم همه ملت ایران مورد توجهات حضرت ولی الله الاعظم روحی فداه و مشمول دعای آن حضرت باشند.

 والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

حسن روحانی

رییس جمهور اسلامی ایران

جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳
کد خبر : 90712
بازدیدها: 333

پاسخی بگذارید »