دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیام استاندار البرز به مناسبت بازگشایی مدارس

danesheroz شهریور ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
پیام استاندار البرز به مناسبت بازگشایی مدارس

دانش روز : استاندار البرز اولین ماه پائیز را فصل رویش جوانه های توسعه و پیشرفت کشور خواند و بازگشایی مدارس را به فعالان عرصه علم و فرهنگ این استان تبریک گفت

به گزارش دانش روز ، در پیام دکتر اصغر عربیان به مناسبت بازگشایی مدارس در مهرماه ۱۳۹۲ آمده است؛

آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان اساسی در «توسعه سرمایه انسانی» از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است که تحقق این هدف با رویکرد عدالت محوری در حوزه های آموزش و پژوهش مورد توجه است.
در این بین اتخاذ سیاست های متناسب با وظایف و مأموریت های آموزش و پرورش که بتواند زمینه های لازم را در کنار توسعه کمی و سخت افزاری، توسعه کیفی و نرم افزاری آموزش و پرورش را رقم بزند از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است که شایسته است با توجه به شرایط و موقعیت ممتاز کشور در عرصه های علمی و پژوهشی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
آنچه که به عنوان نیاز اساسی امروز آموزش و پرورش بیش از سایر موضوعات به چشم می خورد، لزوم توجه به رویکرد توسعه فعالیتهای پژوهشی است که همواره به عنوان اساس و زیرساخت امر آموزش مطرح است. اهمیت این موضوع که باید علم پژوهی را از سنین کودکی در آینده سازان ایران اسلامی نهادینه کرد به استعداد بالای جوانان ایرانی در عرصه های مختلف علمی- پژوهشی باز می گردد و می طلبد که سرمایه گذاری و تکیه بر نگاه هدفمند آموزشی در چشم انداز توسعه فعالیتهای آموزشی مورد توجه قرار گیرد.
حرکت آموزش و پرورش بر مدار سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران نکته قابل تاملی است که در افق ۲۰ ساله کشور، جامعه ای برخوردار از دانش پیشرفته و توانا در تولید علم و فناوری را ترسیم کرده است.
تامین زیرساختهای سخت افزاری نظام آموزشی و بازسازی مدارس فرسوده، ایجاد فرصت های برابر یادگیری، توسعه فعالیتهای پژوهشی و همکاری با  دانشگاه ها و مراکز علمی- پژوهشی مستقر در استان البرز، تلاش در جهت رفع کمبودها و خلاءهای موجود، توزیع عادلانه خدمات و امکانات آموزشی و پژوهشی در سطح مدارس استان و… از جمله نیازها و اولویت هایی است که باید با همت مضاعف مسئولان ذیربط مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.
در ادامه این پیام آمده است: بار دیگر فصل بازگشایی مدارس و آغاز فعالیت های نظام آموزش و پرورش را به فرهنگیان عزیز و دلسوز و دانش آموزان و دانشجویان تبریک می گویم و امید دارم در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و همت بلند شما، البرز سرافراز پیشرو و موفق در عرصه های علمی- پژوهشی بوده و بتواند پرچم پرافتخار ایران اسلامی را در جهان به اهتزاز درآورد.
دکتر اصغر عربیان/ استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان البرز
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹
کد خبر : 60519
بازدیدها: 342

پاسخی بگذارید »