یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توسط رئیس پلیس آگاهی هرمزگان بیان شد

پیامک‌های «برنده هستید»، کلاهبرداری است

danesheroz خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
پیامک‌های «برنده هستید»، کلاهبرداری است

دانش روز ،رئیس پلیس آگاهی هرمزگان در مورد رواج «پیامک‌های فریب دهنده» هشدار و راهکارهایی را با توجه به تجربیات موجود در استان خراسان رضوی در راستای کاهش سرقت از شبکه‌های برق و تلفن در هرمزگان ارائه داد

سرهنگ سید حسین اصلحی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این هشدار به تشریح عملکرد پلیس آگاهی در سال ۹۱ و مقایسه آن با سال ۹۰ و همچنین عملکرد دو ماهه امسال پرداخت و اظهار داشت: در مجموع سرقت‌های سال ۹۱، شاهد افزایش چهار درصدی وقوع و ۶۳ درصدی کشف به نسبت سال ۹۰ بودیم که بیشترین فراوانی در بخش سرقت‌های خرد با ۶۷ درصد است.

وی ادامه داد: در بخش سرقت موتورسیکلت در سال گذشته شاهد افزایش هفت درصدی بودیم که بیشترین عامل آن با ۳۶ درصد، رها سازی وسیله درب منزل بدون استفاده از حداقل تجهیزات ایمنی بود.

وی سرقت منزل را با یک درصد کاهش و مغازه ۱۶ درصد کاهش در سال ۹۱ به نسبت سال قبل آن ذکر کرد و بیان داشت: در این دو شاخص سال گذشته سرقت منزل ۷۰ درصد و مغازه ۷۷ درصد منجر به کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان همچنین بیان داشت: در دو ماه امسال نیز در بخش سرقت‌ها از جمله سرقت سیم و کابل که مشکلات جدی را در امر خدمات رسانی به همراه دارد، یک‌هزار و ۵۳ متر (۴۹۷ کیلو) سیم و کابل برق و مخابرات کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل برابر بوده است.

سرهنگ اصلحی میزان کشف این اقلام را در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش عنوان کرد و گفت: به منظور رفع این معضل جلسات متعددی را با مسئولان امر داشته‌ام و پلیس آگاهی راهکارهای لازم را ارائه کرده است.

وی با اشاره به تجربه استان خراسان رضوی از ایجاد شبکه زیرزمینی، تبدیل چهار رشته به یک رشته تجمیع شده و ایجاد تغییر در فاصله سیم‌ها به عنوان بخشی از این راهکارها یاد کرد.

این مقام مسئول همچنین از طرح شناسنامه‌دار کردن عوامل خرید ضایعات خبر داد و گفت: ساماندهی این بخش کمک شایانی در زمینه افزایش ریسک سرقت سیم و کابل خواهد کرد چرا که بازار مصرف آن بسیار محدود خواهد شد.

رئیس پلیس آگاهی استان در ادامه با اعلام اینکه سرقت‌های دو ماه اخیر در بخش وقوع هشت درصد کاهش و همچنین ۱۰ درصد افزایش کشف داشته است خاطر نشان کرد: مجموع جرایم نیز به میزان هشت درصد کاهش وقوع داشته است.

وی یادآور شد: اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی با آزادسازی ۸۰ هزار و ۲۲۸ متر مربع اراضی تصرف شده دولتی به ارزش بیش از ۳۳ میلیارد ریال، مقابله قاطع را با سودجویان دارد.

اصلحی همچنین از کشف ۲ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۴۸۳ لیتر سوخت قاچاق و توقیف ۸۱۵ دستگاه خودرو در این ارتباط خبر داد و گفت: در بخش قاچاق مواد غذایی نیز ۶۷ هزار و ۹۰ کیلو برنج کشف شده است.

به گفته وی، کشف ۱۰ هزار و ۶۶۲ راس احشام سرقتی، سه هزار و ۵۱۴ عدد لوازم آرایشی، ۲۱ هزار و ۸۹۶ ثوب البسه که به طرز بسیار ماهرانه‌ای جاسازی شده بود از دیگر اقدامات پلیس آگاهی استان در سال‌جاری بوده است.

وی ارزش ریالی پرونده‌ها را بیش از ۱۵۶ میلیارد ریال اعلام کرد که در این ارتباط ۸۵۶ نفر نیز بازداشت شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان در پایان با بیان اینکه بیشترین فراوانی قتل‌های عمد مربوط به سنین بین ۲۱ تا ۳۰ سال است، خاطر نشان کرد: نزاع و درگیری با چاقو که عمده آن با شرب خمر همراه است بیشترین عامل وقوع قتل‌ها را تشکیل می‌دهد.

مرجع : خبرگزاری فارس

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۹
کد خبر : 22721
بازدیدها: 172

پاسخی بگذارید »