دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیامکتان را روی لنزهای تماسی چشمی دریافت کنید

danesheroz آذر ۱۹, ۱۳۹۱ ۰

هر روز تعداد اختراعاتی که تداعی‌گر فضای فیلمهای علمی تخیلی هستند بیشتر می‌شود، در همین راستا می‌توان امیدوار بود که به زودی پیامهای متنی و تصویری را روی لنزهای تماسی دریافت کرد. دانشمندان فناوری جدیدی تولید کرده‌اند که این امکان را برای ما فراهم می‌کند که پیامهای الکترونیکی که از تلفنهای همراه ارسال می‌شود به [&hellip

هر روز تعداد اختراعاتی که تداعی‌گر فضای فیلمهای علمی تخیلی هستند بیشتر می‌شود، در همین راستا می‌توان امیدوار بود که به زودی پیامهای متنی و تصویری را روی لنزهای تماسی دریافت کرد.

دانشمندان فناوری جدیدی تولید کرده‌اند که این امکان را برای ما فراهم می‌کند که پیامهای الکترونیکی که از تلفنهای همراه ارسال می‌شود به طور مستقیم روی لنزهای تماسی که روی چشم گیرنده قرار دارد قابل دریافت خواهد بود.

نمایشگر LCD کروی شکل که توسط محققان بلژیکی در دانشگاه گنت ساخته شده توانست تصاویری را با استفاده از فناوری بی‌سیم نمایش دهد.

ممکن است به نظر برسد که این نوع فناوری حتی از تصور فیلمهای علمی تخیلی نیز فراتر رفته است اما خواندن پیامهای متنی در لنزهای تماسی به زوی به یک حقیقت تبدیل می‌شود.

 

دانشمندان فناوری جدیدی تولید کرده اند که این امکان را فراهم می‌کند پیامهای الکترونیکی از تلفنهای همراه به طور مستقیم روی لنزهای تماسی چشم دریافت کننده پیام قابل خواندن باشد


نمایشگرهای کروی LCD که توسط محققان دانشگاه گنت بلژیک تولید شده می تواند تصاویر را با استفاده از فناوری بی‌سیم نمایش دهد

محققان لنزهای تماسی که تولید کرده‌اند، با توجه به تصویر بالا که در آن علامت دلار به نمایش در آمده است، می‌تواند پیامهای متنی و تصویری را به گیرنده پیام نشان دهد.

محققان دردانشگاه گنت نشان می‌دهد که یک علامت دلار در لنزهای تماسی مشاهده شده است و آنها دست خود را پشت لنز قرار داده‌اند تا ثابت کنند که این تصویر به صورت الکترونیکی منتقل شده است.

قابلیت‌های این لنز توسط دانشمندان با نشان دادن یک علامت دلار به تصویر کشیده شده است.

گفته می‌شود که این قدم اول برای ارائه تصاویر کاملا پیکسلی در لنزهای تماسی با همان جزئیاتی است که در صفحه‌های تلویزیونی مشاهده می‌کنیم و قرار است روزی به طور کامل شیوه ارتباط برقرار کردن ما را متحول کند.

هربرت دی اسمت استاد دانشگاه گنت اظهار داشت: امروز ما پایه این فناوری را ارائه کردیم. می‌توانیم با کاربردهای ساده آغاز کنیم و احتمالا این فناوری ظرف چند سال آینده پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

 

لنزهایی که قابلیت دریافت پیام متنی و تصویری دارند ظرف چند سال آینده به فروش می رسند

این فناوری جدید به این معنای است که تمام سطح لنزهای تماسی می‌تواند برای نمایش تصاویر و پیامها مورداستفاده قرار گیرد.

محققان به دنبال بررسی احتمال استفاده از این لنزها به عنوان عینک آفتابی هستند که بتواند با سطح نور خورشید خود را منطبق کند.

جل دی اسمت رئیس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت: این موضوع علمی تخیلی نیست و هرگز نمی‌توان آن را به صفحه نمایش فیلمهای سینمایی تبدیل کرد، اما برای کاربردهای خاص می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، برای مثال این لنزها می‌توانند پیامهای متنی و تصویری را از تلفنهای هوشمند ما به چشمانمان منتقل کنند.

یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۱
کد خبر : 678
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »