چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیچیده‌ترین سیستم رمزگذاری جهان طراحی شد

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
پیچیده‌ترین سیستم رمزگذاری جهان طراحی شد

دانش روز: محققان دانشگاه یو سی ال ای آمریکا برای نخستین بار در جهان موفق به طراحی یک سیستم رمزگذاری شدند که مهندسی معکوس نرم‌افزارها و برنامه‌های رایانه ای و به طور خلاصه امکان هک کردن رایانه ها را غیرممکن می‌کند.

به گزارش دانش روز،  از پایگاه ساینتفیک، این سیستم جدید قادر است یک نرم‌افزار رایانه ای را به‌گونه‌ای رمزگذاری کند که باوجود حفظ عملکرد صحیح آن، امکان دسترسی به کد اجرایی نرم‌افزار برای سایرین از جمله هکرها غیرممکن شود.
این سیستم جدید با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی یک ”دیوار آهنین“ ایجاد و مهندسی معکوس نرم‌افزار را غیرممکن می‌کند.
به گفته محققان یو سی ال ای، عبور از این الگوریتم‌های ریاضی مستلزم چندین هزار ترابایت محاسبه است که حتی برای سریع‌ترین رایانه هاهم صدها سال طول می‌کشد.
چالش اصلی در انجام این پروژه رمزگذاری نرم‌افزار به گونه‌ای بود که کارآیی خود را از دست ندهد. محققان یو سی ال ای بالاخره با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده توانستند این چالش چندین ساله صنعت نرم‌افزار را حل کنند.
این سیستم رمزگذاری، کد اجرایی یک نرم‌افزار را که برای هر متخصصی قابل فهم است، دریافت و پس از رمزگذاری، فایلی را ایجاد می‌کند که دارای کارآیی نرم‌افزار اصلی است ولی محتوای آن برای هیچ‌کس قابل فهم نیست.
مهمترین دستاورد این پروژه یافتن یک شیوه مناسب برای تبدیل نرم‌افزار‌های رایانه ای به یک معمای ریاضی است. فایل خروجی این سیستم رمزگذاری حاوی دنباله‌های عددی است که تنها ترکیب آن‌ها به یک شیوه خاص منجر به عملکرد صحیح نرم‌افزار می‌شود.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۰
کد خبر : 47955
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »