جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیش فروش سکه تا هفت روز آینده/ ورود مجلس به موضوع بازار ارز نوید کاهش قیمت دلار را در پی دارد

danesheroz بهمن ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

هنوز رقم دقیقی برای تزریق ارز به بازار آزاد مشخص نشده است ، طی ۷ روز آینده پیش فروش سکه از طریق شعب بانک ملی آغاز می شود ،در مورد قیمت پایه سکه پیش فروشی نیز در حال رایزنی هستیم

طی ۷ روز آینده پیش فروش سکه براساس هر میزان تقاضای خریدار در بازار از طریق شعب بانک ملی آغاز می شود و در مورد قیمت پایه سکه پیش فروشی نیز در حال رایزنی های لازم به منظور تعیین سود متقاضیان هستیم که این مبلغ به زودی اعلام خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص کنترل و نظارت بیشتر در بازار ارز گفت: تصمیمات ویژه ای در خصوص بازار آزاد ارز در راه است که یکی از مهمترین آنها تزریق دلار به بازار است ، ما مصمم هستیم که ارز فقط از طریق شبکه بانکی و صرافی های مجاز به مردم ارائه شود نه اینکه از طریق واسطه ها و بازارهای آزاد کاذب انجام شود ، تصمیمات ویژه ای در حال نهادینه شدن است که به محض نهایی شدن عملا در بازار ارز به اجرا گذاشته خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در این رابطه موضوع تزریق ارز به بازار در حال بررسی است که بزودی نتایج آن عملی می شود.

بهمنی افزود: به مردم و متقاضیان خرید ارز توصیه می کنم که ارز مورد نیاز خود را از طریق بانکها و صرافی های مجاز خریداری و از خرید از طریق بازار آزاد به طور جدی خودداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: هنوز رقمی برای تزریق به بازار آزاد مشخص نشده اما یکی از تصمیمات اصلی بانک مرکزی تزریق ارز به بازار به منظور رفع نیازهای واقعی متقاضیان است، همانطور که می دانیم قیمت ارز به شدت و روی سایر قیمت ها تاثیر می گذارد، به همین منظور همه مسئولان پیگیر ساماندهی بازار ارز و کاهش قیمت ارز هستند.

وی ادامه داد: ورود مجلس به موضوع بازار ارز نوید کاهش قیمت ارز به ویژه دلار را در پی دارد و ما از نمایندگان مجلس می خواهیم که به طور جدی پیگیر کمک به ایجاد ثبات در بازار ارز باشند.

وی در پایان گفت: بحث ارز یکی از موضوعات مهم اقتصاد کشور ماست که ورود مجلس در این رابطه گام مهمی برای کاستن از نوسانات این بازار و روند نزولی بازار است.

***جزئیاتی از قیمت و شرایط جدید

لازم به ذکر است ، برخی منابع خبری از تعیین دو سناریو جدید برای پیش فروش سکه خبر می دهند، سقف خرید برای هر نفر (۵ و ۱۰ عدد) سکه تمام بهار آزادی است که به احتمال زیاد، سقف ۱۰ عدد سکه نهایی خواهد شد.

به احتمال زیاد، قیمت پیش فروش سکه بیش از یک میلیون تومان و زمان تحول آن دو مرحله‌ای – چهارماه وشش ماهه یا یکساله- خواهد بود.

فعالان بازار سکه پیش بینی می‌کنند قیمت سکه در روزها، هفته‌ها و ماه‌های آینده ( زمان تحویل سکه‌های پیش فروشی) روند نزولی را تجربه خواهد کرد.

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۴۱
کد خبر : 6392
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »