پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیشنهاد جدید ۵+۱ به ایران

danesheroz بهمن ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

وزیر خارجه انگلیس از قصد گروه ۱+۵ برای ارائه یک پیشنهاد جدید به ایران در مذاکرات ۸ اسفند خبر داد این در حالی است عضو شورای روابط خارجی آمریکا از جزئیات این طرح سخن گفت

در حالی که پیش از این گمانه زنی‌های بسیاری در اینباره وجود داشت که آیا گروه۱+۵ با پبشنهاد جدیدی وارد مذاکرات خواهد شد یا نه؛ ویلیام هیگ این ابهامات را رفع کرد و به طور صریح اعلام کرد که گروه ۱+۵ در مذاکرات قزاقستان پیشنهاد جدیدی به همراه خواهد داشت.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ (۵ فوریه ۲۰۱۲) هیگ گفته است که گروه ۱+۵ پیشنهاد جدید و معتبری را در زمان ازسرگیری این گفتگوها در اواخر فوریه، به تهران ارائه خواهند کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای با ابراز خرسندی از ازسرگیری گفتگوهای بین تهران و گروه ۱+۵ در ۲۶ فوریه قزاقستان گفت: «دستیابی به پیشرفت در این پرونده بیش از پیش فوریت دارد».

وی افزود: «ما این گفتگوها را در آلماتی با پیشنهاد معتبر جدیدی به پیش می‌بریم».

ایران هسته‌ای می‌نویسد: هنوز اطلاعی از جزئیات این پیشنهاد جدید در دست نیست.

این در حالیست که روز گذشته “دویچه‌وله” به نقل از رابرت گارد – عضو شورای روابط خارجی آمریکا- گفته بود: طرح ما این است که ایران غنی سازی ۵ درصدی داشته باشد، اما همه ذخایر ۲۰ درصدی غنی شده، منتقل شود و در صورت همکاری ایران، تحریم‌ها لغو می‌شود.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۹
کد خبر : 6103
بازدیدها: 245

پاسخی بگذارید »