سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت گرامی داشت هفته پیوند اولیا و مربیان

danesheroz1 مهر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت گرامی داشت هفته پیوند اولیا و مربیان

دانش روز: در آستانه هفته گرامی داشت پیوند اولیا و مربیان، دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش پیامی صادر کرد

به گزارش دانش روز،

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

اولیای گرامی دانش‌آموزان و همکاران محترم

 با سلام و تبریک بزرگ‌داشت هفته پیوند اولیا و مربیان و با عنایت به اینکه وضعیت موجود هر جامعه، نتیجه تربیت دیروز افراد در خانه و مدرسه است، بی‌تردید فردای جامعه حاصل سرمایه‌گذاری‌هایی است که امروز در تعلیم و تربیت افراد به‌ویژه در خانه، مدرسه و جامعه صورت می‌پذیرد. آینده یافتنی نیست،  بلکه ساختنی است و اگر به دنبال ساختن آینده ا‌ی مبتنی بر مبانی دینی و اخلاقی هستیم، باید پل ارتباطی بین خانه و مدرسه را مستحکم نماییم. نظام تعلیم و تربیت مجموعه‌ی وسیعی از عوامل تاثیرگذار منبعث از مفاهیم نظری، روندها و فرایندها، نقش‌ها، کارکردها و رویکردهاست و برای تحقق اهداف تحولی و دست‌یابی به مراتبی از حیات طیبه و بهبود رفتارهای فردی و اجتماعی، توسعه نیروی انسانی آگاه و با تجربه، ایجاد محیطی سالم و  با نشاط در جهت تربیت دانش آموزان،  نیازمند همگرایی، هم‌اندیشی و هماهنگی میان اولیا و مربیان است که در همین راستا نیز برقراری تعامل مناسب و فراهم‌سازی بسترهای لازم برای بهره‌مندی از مشارکت مردمی، به‌ویژه والدین دانش‌آموزان در امور آموزشی و پرورشی مدارس بسیار ارزنده و حائز اهمیت است.

 مشارکت مردم در آموزش و پرورش علاوه بر تاکید مبانی دینی، مکتبی و سنتی، مملو از حرکت‌های خودجوش و داوطلبانه است که در صورت برنامه‌ریزی و بهره‌مندی از توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها، قطعاً شاهد ارتقای سطح             تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم خواهیم بود. انجمن‌ اولیا و مربیان مدارس یک ظرفیت مؤثر و  از جمله نهادهای اجتماعی سازمان یافته در ایران اسلامی است، که با دارا بودن مؤلفه‌هایی نظیر اعتماد، تعامل، مشارکت هدفمند، مسئولیت پذیری، بعنوان یکی از ارکان اصلی تربیت در امور برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی و پرورشی دانش آموزان با مدرسه همراه است و با کارکردهای مطلوب، موجبات کاهش هزینه‌ها و بهبود فرایندها را فراهم می‌سازند.

ریاست محترم جمهوری در آئین بازگشایی مدارس بر اصول مهمی همچون احیاء زنگ انشاء، کتاب و کتاب خوانی، گفتگو و آموزش حقوق به دانش آموزان تاکید فرمودند که همدلی، همراهی و مشارکت گسترده اولیاء و مربیان می تواند در این  زمینه خیزش بزرگ فرهنگی را ایجاد کند .

 اینجانب ضمن قدردانی از تلاش ماندگار شما عزیزان، تشکیل انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس و تقویت پیوند خانه و مدرسه که تجلی گاه همدلی، همگرایی و همراهی اولیا و مربیان است را ارج نهاده و یقین دارم که با اهتمام ویژه‌ی اعضای محترم انجمن‌ها، شاهد تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت، حاکمیت ارزش‌های اسلامی، اخلاقی و تربیت فرزندانی شایسته در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهیم بود و معتقدم که خانه و مدرسه دو بستر تربیتی و آموزشی هستند که هماهنگی و همفکری اولیا و مربیان، تاثیر مطلوبی در بهبود روند آموزش و پرورش در مدرسه خواهد داشت .

 امید است در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) سال «حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی» نامگذاری شده و دولت اعتدال، تدبیر و امید جناب آقای دکتر حسن روحانی که مصداق حماسه بزرگ سیاسی مردم غیرتمند ماست با استفاده از ظرفیت‌ اثر بخش و ماندگار انجمن اولیا و مربیان مدارس، در جهت تقویت کارگروه‌های تخصصی و مهارتی و نیز رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم گام های موثری برداریم.

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۰
کد خبر : 67352
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »