شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیام دکتر علی اصغر فانی به مناسبت روز جهانی معلم

danesheroz1 مهر ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
پیام دکتر علی اصغر فانی به مناسبت روز جهانی معلم

دانش روز: دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم (۵ اکتبر برابر ۱۳ مهر ماه) پیامی صادر کرد

به گزارش دانش روز، دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این پیام آورده است :

 بسیار مفتخرم که به نمایندگی از معلمان سرزمینم ، جمهوری اسلامی ایران روز معلم را به شما معلمان شریف سرتاسر جهان تبریک بگویم .

سالها قبل از پیشنهاد سازمان یونسکو روز معلم در سرزمین من در ۱۲ اردیبهشت ماه برابر با دوم می با نام بزرگ مردی ازتبارعلم ، دین و ایثارعلامه شهید مطهری گره خورده است .

تردیدی ندارم  که جایگاه معلمان در بین مردم همچون جایگاه ستارگان در آسمان با اهل زمین است . معلمان ابرهای باران زایی را می مانند که بر کویر دلها می بارند و زندگی را مثل رود جاری  می کنند نام معلمان همیشه در جهان پرآوازه خواهد بود.

نامتان بلند روزتان مبارک

 گفتنی است ، در سال ۱۹۹۴ میلادی به پیشنهاد سازمان یونسکو از جامعه معلمان در جهان خواسته شد روز جهانی معلم را جشن گرفته و گرامی دارند و تا کنون بیش از یکصد کشور این نظر  فاخر و ارزشمند را پذیرفتند. ۱۹ کشور شامل (بلغارستان، صربستان ، روسیه ، رومانی، قطر ، کویت ، فلیپین ، پاکستان ،هلند ، مولداوی ، مالدیو ، آذربایجان ، مقدونیه ، لیتوانی ، استونی ، موریس، آلمان ، کانادا ، و انگلستان) ۵ اکتبر برابر با ۱۳ مهر ماه را به عنوان روز معلم جشن گرفته و مقام والای او را پاس می دارند.

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۱
کد خبر : 64832
بازدیدها: 321

پاسخی بگذارید »