جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پوشش هزینه ایرلاین‌ها از طریق آزادسازی نرخ بلیت/افزایش ۶۵ درصدی بلیت هواپیما در سال گذشته

28 danesheroz خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
پوشش هزینه ایرلاین‌ها از طریق آزادسازی نرخ بلیت/افزایش ۶۵ درصدی بلیت هواپیما در سال گذشته

دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی با اعلام اینکه نرخ بلیت هواپیما سال گذشته ۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است گفت: این افزایش نیز هزینه ایرلاین ها را پوشش نمی دهد و تنها راه تامین منابع آزادسازی نرخ بلیت است

به گزارش دانش روز ، حمید غوابش  درخصوص افزایش نرخ بلیت هواپیما، اظهار کرد: سال گذشته نرخ بلیت های هواپیما ۶۵ درصد افزایش قیمت داشت این رشد قیمت موجبات ریزش تقاضا در بخش سفرهای هوایی را فراهم کرد.

وی ادامه داد: افزایش نرخ سوخت هواپیما و بحث بدهی های شرکت های هواپیمایی از عواملی است که می توان گفت گریبانگیر صنعت هواپیمایی شده است بر همین اساس باید به فکر تامین هزینه های ایرلاین ها از منابع مختلف بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه عوامل زیادی هزینه های ایرلاین ها را افزایش داده است تصریح کرد: این افزایش هزینه ها باید از منبعی پوشش داده شود و تنها محل درآمد ایرلاین ها هم افزایش قیمت خدمات بار، مسافر و بلیت است.

غوابش با اشاره به اینکه افزایش نرخ بلیت و خدمات هواپیمایی ریزش تقاضا را به همراه دارد گفت: تازمانیکه قیمت ها افزایش پیدا نکند شرکت های هواپیمایی اصراری به افزایش قیمت ندارند زیرا اثر منفی بر میزان تقاضا دارد اما در حال حاضر راهی برای ایرلاین ها نمانده است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در خصوص آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما نیز بیان کرد: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما می تواند هزینه های ایرلان ها را پوشش دهد و آنها را از وضعیت کنونی خارج کند اما هنوز در انتظار دستور دولت هستیم.

غوابش در پایان یادآور شد: در صورت ادامه‌ روند کنونی و ضرر‌ده بودن شرکت‌های هواپیمایی شاهد ورشکستگی صنعت هوایی در کشور خواهیم بود.

 

منبع : پانا

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
کد خبر : 21190
بازدیدها: 116

پاسخی بگذارید »