شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پوتین نخستین مهمان دوجانبه روحانی در تهران

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
پوتین نخستین مهمان دوجانبه روحانی در تهران

دانش روز: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۵ مرداد ماه به دعوت رئیس جمهور کشورمان به تهران سفر می کند

 به گزارش دانش روز، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ۲۵ مرداد ماه (۱۶ اوت ) به تهران سفر می کند.

 بر اساس این گزارش ، محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور کشورمان در سفری که چندی پیش به مسکو داشت از رئیس جمهور این کشور برای سفر به ایران دعوت کرد که به همین منظور پوتین در مرداد ماه به تهران سفر می کند.

سفر رئیس جمهور روسیه به ایران البته پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری خواهد بود و پوتین در تهران گفتگوهای دو جانبه را با حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران خواهد داشت.

هنوز در مورد محتوای مذاکرات روسای جمهور در تهران اخبار رسمی منتشر نشده است اما روزنامه کامرسانت چاپ مسکو نوشته است که در این سفر درباره موضوعات دوجانبه، ازجمله احداث واحدهای جدید در نیروگاه هسته ای بوشهر و تحویل مجموعه های پدافند هوایی آنتی-۲۵۰۰ بجای سامانه موشکی دفاعی اس-۳۰۰ با سران ایران گفت و گو می شود.

همچنین این روزنامه خاطرنشان کرده است:روسیه امیدوار است با دستیابی به چنین توافقی ایران را برای پس گرفتن شکایت چهار میلیارد دلاری خود علیه شرکت روس آبارون اکسپورت از دادگاه داوری بین المللی متقاعد کند.

در حالیکه مراسم تحلیف روحانی ۱۳مرداد ما با حضور مقامات کشورهای مختلف برگزار خواهد شد به نظر می رسد پوتین نخستین مقام خارجی خواهد بود که به صورت دوجانبه و بعد از مراسم تحلیف روحانی به تهران خواهد آمد.

این نخستین سفر دوجانبه رئیس جمهور روسیه به ایران خواهد بود البته پوتین در گذشته برای شرکت در اجلاس سران خزر به تهران سفر کرده بود.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶
کد خبر : 41954
بازدیدها: 292

پاسخی بگذارید »