دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵

تبلیغات

پنج عادت اشتباه شما در جی‌ میل

danesheroz1 فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ ۰
پنج عادت اشتباه شما در جی‌ میل

دانش روز: قطعا بسیاری از شما در نحوه برخورد تان با جی‌ میل دچار عادت‌ هایی شده‌ اید که دل کندن و تغییر آن‌ ها کار ساده‌ ای نیست؛ عادت‌ هایی که احتمالا اشتباه هستند

به گزارش دانش روز، قطعا بسیاری از شما در نحوه برخوردتان با جیمیل دچار عادت‌ هایی شده‌اید که دل کندن و تغییر آن‌ها کار ساده‌ای نیست؛ عادت‌هایی که احتمالا اشتباه هستند. در این مطلب درباره چند نمونه از این عادت‌های اشتباه توضیح می‌دهیم:

۱. صد‌ها ایمیل در درفت دارید

کلیک کردن روی دکمه “Compose” ساده‌ترین راه برای تولید کردن هزاران ایمیل در درفت (draft) است که به هیچ وجه به خاطر نمی‌آورید. این یک عادت کاملا اشتباه است. از آنجا که جیمیل به طور اتوماتیک درفت‌ها را ذخیره می‌کند، احتمالا ده‌ها ایمیل در درفت دارید که منتظر هستند تا پاک شوند.

۲. همه ایمیل‌ ها را یکجا “read”می‌کنید

بسیاری از شما برای رهایی از شر تعداد زیاد ایمیل‌ها این کار را انجام می‌دهید اما چه تضمینی وجود دارد که یک ایمیل مهم را از دست ندهید؟ تا به حال چند بار با خودتان زمزمه کرده‌اید که «این را بعدا دوباره می‌خوانم» و هرگز نخوانده‌اید.

۳. به خودتان ایمیل می‌زنید

با وجود تکنولوژی ابر مجازی و استفاده از انواع ابرهای مجازی مانند گوگل درایو، دراپ باکس و غیره، لازم نیست که متن‌ها، عکس‌ها و لینک‌ها را برای خودتان در ایمیل بفرستید. عادت کنید تا مطالب مهمتان را همیشه در گوگل درایوتان داشته باشید.

۴. همیشه “Reply” و “Reply All” را اشتباه می‌زنید

بدون اینکه دقت کنید، ایمیلی که باید برای همه اعضای یک گروه فرستاده شود را فقط برای یک نفر می‌فرستید و گاهی که یک ایمیل را فقط به یک نفر می‌خواهید جواب بدهید، برای همه می‌فرستید. این بی‌توجهی یک عادت بد است که باید روی آن کار کرده و آن را تغییر دهید.

۵. عنوان‌های قدیمی و حرف‌های جدید

بار‌ها پیش آمده است که تحت یک عنوان خاص، ایمیل‌ها به تعداد بالا رسیده و موضوع صحبت کاملا عوض شده است. بهتر است حرف‌های جدید در ایمیل‌های جدید و با موضوعات جدید فرستاده شود نه اینکه صحبت‌های جدید تحت‌‌ همان عنوان‌های قدیمی ادامه پیدا کند. به این ترتیب، مطمئنا کسی دچار اشتباه نشده و ایمیلی را از دست نمی‌دهد.

منبع: صبحانه

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۳
کد خبر : 104478
بازدیدها: 116

پاسخی بگذارید »