شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

«پنج‌ شنبه»‌ عنوان تعطیلی ندارد

danesheroz1 دی ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
«پنج‌ شنبه»‌ عنوان تعطیلی ندارد

دانش روز: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: پنج‌شنبه‌‌ ها بنابر آنچه که به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است عنوان تعطیلی ندارد و فوق برنامه در روزهای پنج‌ شنبه‌ برای دانش‌ آموزان ارائه می‌شود

به گزارش دانش روز،

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص وضعیت پنج‌شنبه‌‌های مدارس اظهار داشت: پنج‌شنبه‌‌ها بنا بر آنچه که به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است، عنوان تعطیلی ندارد.

وی ادامه داد: آنچه که شورای عالی آموزش و پرورش تصویب کرده است تحت عنوان ساماندهی زمان آموزش است و در این ساماندهی، شورای عالی برنامه‌های درسی دانش‌آموزان را در پنج روز سازمان داده است و یک روز دیگر را برای فعالیت‌هایی برای دانش‌آموزان، معلمان و اولیا اختصاص داده است که همان پنج‌شنبه‌ است.

* تشکیل کارگروه فعالیت‌های فوق برنامه دانش‌آموزی در روز پنج‌شنبه‌

زرافشان گفت: آموزش معلمان، جلسات انجمن اولیا و مربیان، جلسات اولیاء با معلمان و برنامه‌های فوق برنامه دانش‌آموزان که در برنامه رسمی مدرسه ارائه نمی‌شود، روزهای پنج‌شنبه‌ انجام خواهد شد.

وی افزود: نظر وزیر آموزش و پرورش هم این است که از روز پنج‌شنبه‌ استفاده مفیدی برای فعالیت‌های فوق برنامه دانش‌آموزی انجام شود؛ به همین جهت کارگروهی به ریاست معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تشکیل داده است تا این برنامه‌ریزی را انجام دهند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: آنچه شورای عالی آموزش و پرورش درباره روزهای پنج‌شنبه‌ تصویب کرده بود طی دو سال قبل اجرا نشد و مدارس تعطیل بودند که البته مدیران خیلی از مدارس همت کردند و برنامه‌های خوبی را تدارک دیدند تا دانش‌آموزان از این زمان‌ها برای فعالیت‌های فوق برنامه استفاده کنند.

وی افزود: بعضی از مدارس هم پنج‌شنبه‌ها تعطیل بودند و علت آن هم، این است که در تجمیع زمان آموزش در دوره ابتدایی ساعت موظف همکاران و معلمان در همان پنج روز پر شده و برای این روزها هزینه‌ها و پرداخت حق‌الزحمه عوامل مدرسه از منابع غیر از حقوق باید تأمین شود.

منبع: دانا

جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 86649
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »