یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پنجشنبه بازارهای محمد شهر کرج را تعطیل کنید/گزارش

danesheroz1 مرداد ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
پنجشنبه بازارهای محمد شهر کرج را تعطیل کنید/گزارش

دانش روز: شماری از شهروندان ساکن در اطراف پنجشنبه بازارهای محمدشهر کرج با تاکید براینکه وجود این بازار، آسایش و آرامش زندگی را از آنان سلب کرده است، تعطیلی این بازارها را از مسئولان ذیربط خواستار شدند

  به گزارش دانش روز، آنان می گویند: برپایی بازارچه موقت در گلستانک محمد شهر، مشکلات متعددی را برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده است.

یاسمن عطاردی که خود را خانه دار معرفی کرد وگفت: دراین منطقه حدود دو هزار خانوار ساکن هستند که بیشتر یا همه آنان در روزهای پنجشنبه هر هفته بخاطر مشکلات ناشی از این بازارچه، دچار کلافه گی و عصبانیت می شوند.

وی افزود: این در حالی است که وجود این پنجشنبه بازارها نه تنها هیچ خدمتی به اهالی نمی کند بلکه سبب بروز مشکلات فراوان برای آنان شده است.

وی با اشاره به اینکه نسبت به روزهای پنجشنبه حساسیت فکری و روحی پیدا کرده است، ادامه داد: فعالیت این بازارچه در طول یک خیابان موجب بسته شدن یک روز کامل تمام این خیابان و ایجاد ترافیک سنگینی می شود و بالطبع ساکنان نیز برای رفت و آمد به خانه های خود با دشواریهای زیاد مواجه می شوند.

این شهروند محمدشهری تاکید کرد: اگر در این مدت یکی از ساکنان این منطقه و خیابان دچار مشکل بیماری شود و یا حوادثی نظیر آتش سوزی رخ دهد، به علت تراکم جمعیت و دست فروشان، دسترسی به بیمارستان و یا حضور آتش نشانان غیرممکن است و می تواند به فاجعه ای تبدیل شود.

ˈسحر ترکاشوندˈ دیگر ساکن این منطقه گفت: این پنجشنبه بازارها در خیابانی فعال می شود که امتداد آن به خیابان محمد شهر به ولد آباد متصل می شود و عبور و مرور خودروها را مختل می کند.

وی افزود: فعالیت این بازارچه ها گاهی تا ساعت ۲۳ به طول می انجامد و در این مدت ساکنان این خیابان حتی نمی توانند خودروهای خود را به پارکینگ منتقل و یا از آنها را خارج کنند.

وی با تاکید براینکه چرا مسئولان ذیربط به این مشکل رسیدگی نمی کنند؟، ادامه داد: ما طی هفته های اخیر بارها به شهرداری محمد شهر برای برطرف شدن این مشکل مراجعه کرده ایم اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

یکی دیگر از شهروندان گفت: علاوه بر دردسرهای ناشی از برپایی این بازارچه، ته مانده زباله هایی که گاهی اوقات تا یک روز نیز در آنجا باقی می ماند، مشکل دیگری است که ساکنان منطقه با آن مواجه اند.

ˈحسن صفار ˈ که خود را بازنشسته آموزش و پرورش معرفی کرد، افزود: اکنون در کمتر جایی در استان البرز بازارچه موقت دایر می شود چرا که اغلب شهرداریهای این استان برای رفاه حال مردم اقدام به احداث بازارچه هایی در حد متعارف و استاندارد کرده اند که علاوه بر رعایت جنبه های بهداشتی، برای ساکنان تا این حد ایجاد مزاحمت نمی کند.

به گفته وی، علاوه بر مشکلاتی که این بازارچه برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده، آلودگی صوتی که از ساعت ۱۳ همزمان با استراحت اهالی و تا ساعت های پایانی شب ادامه دارد از دیگر تبعات منفی این بازارچه ها است.

وی تاکید کرد: شهرداری محمد شهر و دیگر نهادهای ذیربط هرچه زودتر باید برای این پنجشنبه بازارها که آسایش و آرامش ساکنان این به هم ریخنه است، چاره اندیشی کنند.

شهردار محمدشهر کرج  گفت: اکنون چند بازار روز در این شهر در هر هفته یک روز فعال است که اغلب فروشندگان آن از سایر شهرهای استان البرز به این منطقه برای کسب درآمد روی آورده اند.

ˈقباد نعمتیˈ با تایید مشکلاتی که این بازارچه ها برای مردم ایجاد می کنند، افزود: جمع آوری این گونه بازارچه ها فقط در حیطه اختیارات شهرداری نیست و به همکاری دستگاههای قضایی، نیروی انتظامی و فرمانداری نیاز دارد.

این مسوول خاطر نشان کرد: فعالیت این بازارچه ها در محلاتی مانند خیابان گلستانک به علت نبود زمین است که موجب بروز این مشکلات شده است و بطور قطع باید ساماندهی شود.

شهردار محمد شهر یادآور شد: این شهرداری در بودجه سال جاری ۴۰۰ میلیون تومان برای ایجاد چهار بازار دائمی عرضه میوه و تره بار و دیگر مایحتاج مردم اختصاص داده است که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی تا پایان امسال اجرایی شود و راه اندازی آنها، مشکلات مردم و بخصوص ساکنان را کاهش دهد.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۹
کد خبر : 52909
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »