یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پلیس هدیه غیر فرهنگی به کودکان داد

danesheroz1 مهر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
پلیس هدیه غیر فرهنگی به کودکان داد

دانش روز: مصادف با روز جهانی کودک سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا به همراه تیمی از همکارانش به شیرخوارگاه آمنه رفت

به گزارش دانش روز، مصادف با روز جهانی کودک سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا به همراه تیمی از همکارانش به شیرخوارگاه آمنه رفت تا رسم بزرگی را به جای آورد و دست مهربانی بر سر کودکان این شیرخوارگاه بکشد و با این اقدام جلوه ای ماندگار از نیروی انتظامی را در خاطر این کودکان به یادگار بگذارد.

اما این بازدید حواشی داشت که سوالاتی اساسی را با خود به همراه می آورد.

در عکس هایی که از این دیدار در فضای مجازی منتشر شد سردار به یکی از کودکان عروسک ” باربی “ را به یادگار می دهد تا این اقدام چندین سوال اساسی را در ذهن ایجاد کند.

اولین سوالی که در این بخش به ذهن می رسد این است که چرا معاون اجتماعی ناجا در انتخاب یادگاری ها به موضوع اساسی نمادهای ملی توجه نداشته و برای نقش خاطره زدن از دارا و سارا و هزار نماد دیگر داخلی استفاده نکرده است؟

سوال بعدی اینجا شکل می گیرد که مگر عروسک ” باربی ” از سوی رسانه ها و کارشناسان فرهنگی مضر تشخیص داده نشد و تبعات منفی فرهنگی آن به مسئولین گوش زد نشده بود که هم اکنون به عنوان هدیه به آغوش کودکان راه باز می کند. عروسکی که بسیاری از منتقدان آن را به عنوان شوالیه فرهنگی یاد می کنند.

از سوی دیگر اگر عروسک باربی فاقد مشکل از سوی معاونت اجتماعی ناجا است چرا چند صباح پیش ماموران با توزیع این نوع عروسک در بازار برخورد می کردند؟

به هر صورت تقدیر و همیاری کردن با کودکان امری بسیار پسندیده و قابل تحصین است اما بهتر است معاونتی که عنوان فرهنگی و اجتماعی را با خود به همراه دارد به گزینش عناصر مختلف فعالیت های خود بیش از پیش دقت نظر داشته باشد تا این موضوع در ذهن متبادر نگردد که مسئولین در نهادی حساس چون نیروی انتظامی هم موضوعات فرهنگی را به فراموشی سپرده اند و بیش از این افسوس بخوریم که کلاهمان چرا پس معرکه است.

یادآوری این موضوع نیز خالی از لطف نیست که چند روز پیش فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در مراسمی محصولاتی با نمادها و شخصیت‌های کارتون‌های غربی به دانش‌آموزان هدیه داده بود تا زنگ های خطر بیش از پیش برای مسئولین به صدا در بیاید.

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۹
کد خبر : 65609
بازدیدها: 288

پاسخی بگذارید »