چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پلیس فتا البرز یک خاطی در فضای مجازی را دستگیر کرد

danesheroz1 مرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
پلیس فتا البرز یک خاطی در فضای مجازی را دستگیر کرد

دانش روز: رییس پلیس فتا البرز گفت: فردی که به بهانه انتقام تصاویر شخصی و خانوادگی زنی را در فضای مجازی به نمایش گذاشته بود در شهرستان کرج این استان دستگیر شد

  به گزارش دانش روز،  سرهنگ ˈیزدان نیکنامˈافزود: در پی دریافت پرونده شکایت زنی به نام ˈ مرجان – نˈ مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب از دادسرای کرج به این پلیس، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه شاکی احضار و در توضیح جزئیات پرونده بیان داشت که در فضای مجازی به سایتی برخورد کرده است که با نام وی بارگذاری شده و تصاویر شخصی و خانوادگی او در آن به نمایش گذاشته شده است.

نیکنام افزود: شاکی در ادامه اذعان داشت از هویت فردی که اقدام به بارگذاری سایت کرده اطلاعی ندارد و خواستار پیگیری این موضوع شد زیرا این فرد با این اقدام به وی توهین کرده و حتی با ارسال پیامک های تهدید کننده آرامش زندگی او را برهم زده است.

وی افزود: ماموران با توجه به اظهارات شاکی بلافاصله با انجام اقدامات اطلاعاتی، تحقیقات نامحسوس پلیسی و جستجو در سایتهای مختلف ردی از متهم را شناسایی کردند.

رییس پلیس فتا استان البرز گفت: پس از شناسایی متهم و دادن مشخصات وی به شاکی مشخص شد که نامبرده قبلا رابطه دوستانه ای با شاکی داشته و به علت اختلافی که بین آنها به وجود آمده این رابطه از بین می رود که گویا همین امر موجب انتقامگیری از وی در دنیای مجازی شده است.

وی افزود: ماموران در ادامه با هماهنگی مقام قضایی و اعزام به نشانی محل زندگی متهم او را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به همراه تجهیزات رایانه ای و چهار دستگاه گوشی تلفن همراه به پلیس فتا استان البرز منتقل کردند.

وی یاداور شد: متهم در بازجویی های ماموران به جرم خود مبنی بر بارگذاری تصاویر شخصی شاکی در فضای مجازی اعتراف کرده و گفت زمانی که رابطه دوستی من با شاکی به هم خورد اقدام به تهدید وی از طریق پیامک کردم و با ایجاد صفحه ای در فضای مجازی تصاویر شخصی و خانوادگی وی را جهت دید عموم به نمایش گذاشتم.

متهم دستگیر شده به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۹
کد خبر : 49541
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »