چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شباهت های انفجار بوستون با حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر

پشت پرده حملات تروریستی در آمریکا چیست؟!

danesheroz اردیبهشت ۱, ۱۳۹۲ ۰
پشت پرده حملات تروریستی در آمریکا چیست؟!

انفجارهای بوستون مانند حملات ۱۱سپتامبر در چند بخش طراحی شد

۱۱سال پیش/ آمریکا، نیویورک/ آمریکا، واشنگتن دی سی/ ساعت ۸:۴۵دقیقه صبح، هواپیمایی دیده شد که به سمت برج های دوقلو می رود و به طور غیرمنتظره ای با این برج ها برخورد کرد و منفجر شد.

درست ۱۵دقیقه بعد در ساعت ۹:۰۳ هواپیمای مسافربری دیگری برج دوم را هدف گرفت. ایالت متحده آمریکا در بهت و حیرت فرو رفته بود و در وانفسای بوی خون و دود، در ساعت ۹:۳۰دقیقه جورج بوش، رییس جمهور وقت آمریکا به طور رسمی اعلام کرد که برج های دوقلوی نیویورک مورد حمله قرار گرفته است.
درست ۱۵دقیقه بعد از اعلام این خبر، انفجاری دیگر همه را بهت زده کرد. هواپیمای مسافربری این بار ساختمان پنتاگون در واشنگتن دی سی را هدف قرار داد. اما سریال هواپیماهای مسافربری در این روز پایانی نداشت؛ چرا که در ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در ایالت پنسیلوانیا خبر داده شد.

۴هواپیما یا بهتر بگوییم ۴عملیات انتحاری در یک روز که در آن ۲۹۷۴انسان بیگناه کشته شدند. محققانی که در تلاشند از واقعیت‌های روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۱ در آمریکا پرده بردارند با حجم عظیمی از رویدادهای نامتعارف و غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شوند که به ناگاه با همزمانی سؤال برانگیزی در تمام وقایع این روز پدیدار می‌شوند، چنانکه حادثه‌ای که تا پیش از این روز هرگز روی نداده بود و یا گهگاه تنها به حکم تصادف یکبار روی داده بود، ناگهان چندین بار در یک روز و در حادثه‌های مختلف تکرار می‌شد.

مخالفت کورت‌ساننفیلد (فیلمبردار رسمی آمریکا) با روایت دولت بوش از این حادثه، پیدا شدن شواهدی از نوعی ماده منفجره قوی موسوم به نانوترمیت در نمونه‌های خاک آزمایش‌شده از خرابه‌های برج‌های دو قلو، ایجاد گودال‌های عمیق غیر قابل توجیه در محل ساختمان شماره ۶ تجارت جهانی، عدم وجود شواهدی از برخورد هواپیمای بوئینگ به ساختمان پنتاگون، شنیده شدن صدای سه انفجار به روایت تمامی شاهدان عینی حادثه، برخی شواهد نشان‌دهنده اصابت موشک به برج‌ها قبل از برخورد هواپیماها، سقوط متقارن برج‌ها ، مرگ مرموز شاهدان عینی تراز اول۱۱ سپتامبر، خروج چاشنی‌های انفجاری پر سرعت از برج‌های دو قلو و تماس‌های تلفنی جعلی مسافران هواپیماهایی که به ادعای آمریکا ربوده شده بودند، مخالفت خلبان‌ها با روایت آمریکا از ۱۱ سپتامبر و جوی آهن مذاب در مخروبه‌های برج‌های دوقلو و حرکت سریع توده‌های گرد وغبار بخشی از مهمترین مستنداتی هستند که حادثه ۱۱ سپتامبر و تبیین‌های آمریکا از آن را در شمار بحث‌انگیزترین رویدادهای جهان قرار می‌دهند.

همچنین در عین ناباوری ۷روز پس از وقوع این انفجارها خانواده اسامه بن لادن با اجازه دولت آمریکا از این کشور می روند. در روز ۱۹ سپتامبر ۲۰۰۱ یعنی ۸ روز پس از حمله تروریستی، و علی‌رغم برقراری شرایط ویژه و ممنوعیت پروازها در ایالات متحده آمریکا، دولت آمریکا اجازه داد یک پرواز ویژه، ۱۳ تن از بستگان اسامه بن‌لادن را از سراسر آمریکا جمع‌آوری و خارج سازد. به گفتهٔ ریچارد کلارک، مسئول وقت بخش ضدتروریستی کاخ سفید، پلیس فدرال آمریکا دستور اجازهٔ پرواز خانواده بن‌لادن را تأیید کرده بود. چندسال بعد ایالت متحده آمریکا قسمت اعظمی از بودجه خود را برای یافتن خانواده اسامه بن لادن و دستگیری آنها هزینه می کند!

بعد از وقوع این انفجارها و بازگشت آرامش نسبی به منطقه، تیر دولت آمریکا مسلمانان را نشانه می گیرد و ادعا می شود که مسلمانان افراطی و القاعده در این انفجار دست داشته اند؛ ادعاهایی که به جنگ بی سرانجام و پر از ناکامی آمریکا در افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروریسم ختم می شود. دست داشتن افراد عرب در انفجارهای ۱۱سپتامبر در حالی مطرح می شود که آمریکا هیچگاه سند معتبری در این زمینه ارائه نکرد. این موضوع را خود خانواده قربانیان نیز مطرح کرده اند.

پرده دوم : ۱۲سال بعد؛ آمریکا، بوستون
ماراتن بوستون برگزار می شود. این ماراتن یکی از قدیمی‌ترین مسابقات ماراتن دنیاست بیش از ۲۶ هزار نفر در ماراتن بوستون شرکت می کنند که تعداد زیادی از آن‌ها از کشورهای دیگر به غیر از آمریکا هستند. این بار نیز تروریست ها مردم عادی را نشانه رفتند ولی این بار تروریست ها برای طراحی اهداف خود به جای هواپیماها به سراغ زودپز ها رفتند.

انفجارهای بوستون مانند حملات ۱۱سپتامبر در چند بخش طراحی شد. انفجار اول در ساعت ۱۴:۵۰دقیقه به وقت محلی رخ داد. انفجار دوم نیز در محل برگزاری ماراتن بوستون رخ داد اما انفجار سوم مانند حمله سوم ۱۱سپتامبر در محلی دورتر از این حادثه و در کتابخانه جان اف کندی این شهر روی داد. یک روزبعد از این انفجارها، دبیرستانی در ایالت تگزاس به علت تهدید به بمب گذاری تخلیه می شود و این موضوع، حادثه سقوط هوپیمای چهارم ۱۱سپتامبر را در ایالت پنسیلوانیا زنده می کند.

اوباما بعد از انفجار بوستون مانند همتای خود جورج بوش، در اولین سخنرانی خود از حمله برنامه ریزی شده سخن می گوید. دولت آمریکا به ویژه باراک اوباما از به کار بردن عملیات تروریستی برای این رویداد اجتناب کرد، اما آن را اقدامی برنامه ریزی شده نامید. باز هم این بار، اولین مظنون ادعایی حادثه مسلمانان بودند.

در اولین ساعات وقوع این انفجار منابع رسانه ای، اقدام به انتشار خبری کردند که به دلیل احتمال گسترش خشونت های بیشتر در ایالات متحده بلافاصله تکذیب شد. خبر تنها یک جمله بود: «یک فرد سعودی دستگیر شد.» هرچند این خبر تکذیب شد ولی بازهم تاثیرخود را گذاشت. چرا که برخی از رسانه های آمریکایی آن را به القاعده نسبت دادند.

یک سعودی یعنی یک مسلمان، یک سعودی یعنی تداعی ۱۱ سپتامبر و یک سعودی یعنی افراط گرایی و خشونت گرایی که می تواند تنفر متقابل و عمیق را دامن بزند. رسانه های آمریکا، در فردای هر اقدام خشونت باری،انگشت اتهام را به سمت مسلمانان نشانه می روند. کما اینکه زمانی که در نروژ آندرس برویک دهها تن از کودکان را به خاک و خون کشید، اولین متهمین بالقوه مسلمانان بودند. قضاوتی که بلافاصله همگان بر نادرستی آن پی بردند.

به گفته کارشناسان آمریکایی، کلیشه القاعده، انفجارهای متعدد در یک محل است و استفاده از این چنین مواد انفجاری مهارت شورشیان عراقی و افغان است! این بار نیز مانند ۱۱سپتامبر دو کشور عراق و افغانستان به ماجرا ربط داده شدند و این در حالی بود که رسانه های آمریکایی چند ماه پیش ازدستگیری دختر و پسری از خانواده مرفه یهودی در آمریکا به جرم ساخت این مواد منفجره خبر داده بودند.

شباهت دیگر این ماجرا به ۱۱سپتامبر انتحاری بودن این حملات است. تیمور لنگ سارنایف ۲۶ ساله متولد چچن در جریان تیراندازی نیروهای پلیس آمریکا در منطقه واترتاون بوستون کشته شد. جوهر سارنایف ۱۹ ساله که برادر تیمور لنگ است، توانست از جریان این تیراندازی فرار کند اما پس از ۲۴ ساعت جستجوی خانه به خانه در این منطقه در حالی که در شرایط بد جسمانی به سر می برد و زخمی شده بود، بازداشت شد. وی هم اکنون در بیمارستان بستری شده است. طبق گزارش منابع امنیتی وی در زمان بازداشت مواد منفجره به بدن خود بسته بود.

واکنش ایالات متحده به حملات ۱۱سپتامبر، شروع جنگ با تروریسم با حمله به افغانستان و از قدرت برکنار کردن طالبان که تروریست‌های القاعده را پناه می‌داد، و نیز تصویب طرح «قانون میهن‌پرستی آمریکا» بود. انفجارهای ماراتن بوستون در روز “میهن پرستی” آمریکا اتفاق افتاد؛ رخدادی که به عقیده “آلکس جونز” یکی از تحلیلگران آمریکایی می تواند مسئولیت حادثه انفجار در “بوستون” می تواند برعهده دولت آمریکا بیندازد.

این ها در حالی اتفاق افتاده است که هیلاری کلینتون که این روزها جای خود را در وزارت خارجه امریکا به جان کری داده است، در ‌آخرین روزهای تصدی مسئولیتش در راس دستگاه سیاست خارجی امریکا، از حقیقتی پیرامون ارتباط امریکا و تولد القاعده پرده برداشت تا یکبار دیگر و اینبار توسط مسئولین رسمی امریکا، بهانه لشکرکشی این کشور به منطقه خاورمیانه، یعنی مبارزه با تروریسم القاعده به چالش جدی کشیده شود.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنان خود که به صورت یک کلیپ کوتاه ویدئویی منتشر شده، اعتراف کرد که این کشور در تقابل با اتحاد جماهیر شوروی سابق، القاعده را ایجاد کرده است. آمریکا در حالی چندین سال را بهانه مبارزه با القاعده در افغانستان و پاکستان سپری می کند که در حال حاضر به گروه های دوست القاعده در سوریه کمک نظامی می رساند و اسرائیل نیز در این روند با آنها همدستی می کند!

فرضیه ای که مطرح می شود دست داشتن موساد در سازمان دهی تروریست های القاعده است. به طور مثال برخی رسانه های آمریکایی با طرح این موضوع که بعد از انفجار بوستون، طرز ساخت این بمب ها در مجله تروریستی “القاعده” به اسم “اینسپایر” آموزش داده شده بود، مسلمانان را عامل این انفجار دانستند. طبق ادعاهای مطرح شده در انفجار بوستون، نوع ساخت بمب های زودپزی، در مجله اینسپایر، منتشر شده بود. این درحالیست که این مجله، به دست رژیم صهیونیستی بنیان گذاری شده است. “مجمع ضدافترا” (ADL) که لابی بزرگ صهیونیست هاست پشت پرده چاپ و نشر این مجله تروریستی قرار دارد و القاعده نیز به دست این لابی تا این اندازه رشد کرده است .

تمامی اخبار مجله آدام گادان یعنی اینسپایر، توسط لابی صهیونیستی “مجمع ضدافترا” پوشش داده می شود. تا جایی که این لابی با تحت فشار قرار دادن روزنامه “تلگراف” باعث شد تا این روزنامه از مجله اینسپایر به عنوان منبع اصلی “اثبات” دست داشتن مسلمانان در ساخت بمب های زودپزی بمب گذاری لندن استفاده کند. همچنین یکی از کارشناسان صهیونیست امنیت در آمریکا در یکی از برنامه های تلویزیونی به طور مستقیم از اسان بودن ساخت بمب های زودپزی سخن گفت و اعتراف کرد : ” ساخت این بمب آسان است و همانند کاریست که ما در (انفجار) لندن انجام دادیم.”

نقش رژیم صهیونیستی
در حادثه ۱۱سپتامبر تئوری های توطئه اسرائیل و آمریکا به خوبی واضح است (به طور مثال منبع مالی تامین آن حادثه هیچگاه روشن نشد). این امر در اظهارات و واکنش نتانیاهو به موضوع به خوبی آشکار است. “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی زمانی که از او در مورد نظرش پیرامون واقعه ۱۱ سپتامبر سوال پرسیده شد پاسخ داد “این بسیار خوب است!” و سپس افزود این دقیقا خوب نیست بلکه یقینا برای رژیم صهیونیستی خوب بوده است.

نتانیاهو در این باره هنوز هم به ادعای خود ادامه داده و افزوده است “ما از یک مورد بسیار بهره بردیم و آن حمله به برج های دوقلو و پنتاگون بود. روزنامه صهیونیستی “هاارتص” در ۱۶ آوریل سال ۲۰۰۸ میلادی این نظر را به نقل از وی اظهار داشت. نتانیاهو تنها مقام رسمی رژیم صهیونیستی نبوده است که نسبت به این مسئله ابراز خوش بینی کرده بود. “مایک هراری” از مقامات ارشد سازمان جاسوسی موساد نیز همین گونه خوشحالی خود را نسبت به واقعه یازدهم سپتامبر ابراز داشت. این رئیس بازنشسته سازمان موساد در روز سالگرد حادثه ۱۱ سپتامبر در بانکوک تایلند بود و جشنی را ترتیب داده بود. یکی از همکاران او بنام “دیمیتری خالزوف” اذعان نموده است که آنان در انجام عملیات ۱۱ سپتامبر نقش داشته اند.

واقعیت آنست که تمامی صهیونیست ها واقعه یازدهم سپتامبر را جشن گرفتند. اما رژیم صهیونیستی رسما حملات دیگری را نیز در آمریکا انجام داده است که از جمله می توان به عملیات “سوزانا” در سال ۱۹۵۴ میلادی اشاره کرد که از سوی عاملان سازمان موساد انجام شد. آنان با لباس هایی مبدل در ظاهر افراد مصری اهداف آمریکائی ها در مصر را بمباران کردند. زمانی که تروریست های صهیونیست توسط دولت مصر بازداشت شدند، رژیم صهیونیستی هر گونه دست داشتن در این مسئله را رد کرد و مثل همیشه با طرح بهانه ای آن را اقدامی “ضد یهودی” خواندند. با این حال، پس از آن سایت صهیونیستی “ویکیپدیا” به این مسئله اذعان نمود و نوشت “در مارس سال ۲۰۰۵ میلادی، رژیم صهیونیستی علنا به عملیات به اصطلاح نجات نیروهای خود افتخار کرد و “موشه کاتساو” تقدیر نامه ای را به تلاش های افراد شرکت کننده در آن ماموریت که از طریق رژیم صهیونیستی انجام شده بود اعطا کرد و به دهه های انکار رژیم صهیونیستی از انجام چنین عملی پایان داد.”

صهیونیست ها به دنبال حذف آمریکا هستند و بعید نیست که این بار نیز جاسوسان موساد بوده اند که در قالب و پوشش مسلمانان دست به این عملیات تروریستی زده اند. یکی دیگر از مواردی که این موضوع را تایید می کند تازه بودن گرویدن به اسلام دو برادر چچنی است.

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰
کد خبر : 12521
بازدیدها: 270

پاسخی بگذارید »