چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پسته ۳۰ هزار تومانی کجا عرضه می‌شود؟

danesheroz اسفند ۲, ۱۳۹۱ ۰

رییس انجمن پسته ایران از عرضه پسته فندقی درجه یک ۳۰ هزار تومانی در نمایشگاه‌های بهاره عرضه مستقیم کالا در تهران و شهرستان‌های کشور خبر داد

محسن جلال‌پور اظهار کرد: حدود ۵۰۰۰ تن پسته مورد نیاز مردم برای ایام نوروز است که بر اساس توافقات صورت گرفته پسته فندقی درجه یک برای این ایام در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به توانایی در تامین نیاز شب عید مصرف‌کنندگان، افزود: پسته فندقی درجه یک در نمایشگاه‌های بهاره عرضه مستقیم کالا مانند نمایشگاه برگزار‌ شده در مصلی تهران عرضه می‌شود.

جلال‌پور گفت: بر اساس تقاضاهای موجود در حال بارگیری پسته فندقی درجه یک کیلویی ۳۰ هزار تومانی به ۱۸ استان کشور هستیم.

رییس انجمن پسته ایران با بیان این‌که تنها پنج درصد از مصرف‌کنندگان، کالاهای مورد نیاز خود را از نمایشگاه‌های عرضه مستقیم تهیه می‌کنند، افزود: در چند روز اخیر که بر اساس تفاهم‌ صورت گرفته پسته فندقی درجه یک در نمایشگاه‌های بهاره عرضه شد، مراجعه مردم برای به مغازه‌های آجیل‌فروشی برای خرید پسته کاهش یافته است. همچنین قیمت این محصول در مراکز توزیع خشکبار تهران ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان کاهش داشت.

در پی افزایش قیمت پسته در بازارهای داخلی، مسئولان ممنوعیت صادرات این محصول را به مدت شش ماه برای کوتاه کردن دست سودجویان مطرح کردند که این تصمیم با واکنش‌های متفاوتی همراه شد اما پس از مذاکرات سازمان توسعه تجارت و صادرکنندگان مقرر شد در صورت تامین نیاز بازار داخل با قیمت مناسب، صادرات پسته ادامه یابد.

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۱
کد خبر : 7435
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »