دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پرسود ترین بازار در سال ۲۰۱۴ چیست؟

danesheroz1 فروردین ۱۴, ۱۳۹۳ ۰
پرسود ترین بازار در سال ۲۰۱۴ چیست؟

دانش روز: عملکرد سه‌ ماهه نخست بازارهای جهان نشان می‏‌ دهد که طلا، نفت، بازارهای مالی آمریکا، دلار و اوراق قرضه هیچ‌ کدام سودده‌ ترین بازار سال تا کنون نبوده است

 

 به گزارش دانش روز، انتشار عملکرد بازارهای مختلف جهان در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی نشان می‏‌دهد که سرمایه‌گذاری در محصولات کشاورزی، سودده‌ترین سرمایه‌گذاری سال تاکنون بوده، چرا که میانگین بهای محصولات کشاورزی در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۴ به میزان ۱۲.۴ درصد رشد کرده است.

پس از محصولات کشاورزی، سرمایه‌گذاری در اوراق خزانه‌داری آمریکا با ۷.۱ درصد سودده‌ترین بازار بوده و پس از آن نیز طلا با افزایش قیمت ۶.۸ درصدی در جایگاه بعدی قرار دارد.

بهای نفت نیز در سه‌ماهه نخست سال جاری رشدی ۳.۲ درصدی را تجربه کرده و شاخص‌هایی که نشان‌دهنده عملکردهای بازارهای مالی اروپا و آمریکا هستند رشدی کمتر از ۲ درصد را تجربه کرده‌اند.

البته در سال جاری سرمایه‌گذاری در برخی از بازارها نیز زیان‌ده بوده‌اند؛ برای مثال، سرمایه‌گذاری در بازار مالی چین و ژاپن به‌طور میانگین به ترتیب با زیانی ۳.۹ و ۹ درصدی همراه بوده است. بهای دلار نسبت به ین ژاپن نیز در سال جاری تاکنون کاهشی ۲ درصدی را تجربه کرده و بهای یورو نسبت به دلار نیز ۰.۷ درصد رشد کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۵
کد خبر : 104173
بازدیدها: 174

پاسخی بگذارید »