چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به آینده مذاکرات بد بین نیستم:

پرداخت یارانه نقدی ادامه می‌یابد

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
پرداخت یارانه نقدی ادامه می‌یابد

دانش روز: رییس جمهور اسلامی از ادامه پرداخت یارانه نقدی به خانوارها همچون گذشته در دولت یازدهم خبر داد

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در نخستین نشست خبری خود پس از آغاز دوران ریاست جمهوری که عصر امروز سه‌شنبه برگزار شد، طی سخنانی از همه خبرنگاران داخلی و خارجی که طی دو ماه اخیر در انعکاس اخبار انتخابات، پیروزی‌ها و شادمانی‌های ملت ایران و انعکاس مطلوب اعتماد به وجود آمده در جامعه گام برداشتند، قدردانی کرد.

وی همچنین تقدیر ویژه‌ای از رسانه ملی به پاس تلاش‌های فراوان خود به ویژه درباره دو روز تاریخی تنفیذ و تحلیف به عمل آورد.

رئیس‌جمهور همچنین عید سعید فطر و روز خبرنگار را پیشاپیش تبریک گفت.

روحانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انتخابات خرداد ۹۲ از لحاظ داخلی نشانگر فرآیند تثبیت شده دموکراسی و تعمیق پویایی سیاسی در ایران بود، اظهار کرد: این انتخابات از لحاظ خارجی هم رویکرد اعتدال و عقلانیت را برای همه جهانیان داشت.

وی همچنین تاکید کرد که عزم ملت ایران بر تعامل عزت‌مندانه با جهان و پیگیری منافع و مصالح کشور است.

رئیس‌جمهور هدف خود از برگزاری این نشست خبری در اولین‌ روزهای دولت را اینگونه بیان کرد: در اولین روزهای آغاز مسئولیت دعوتم از اصحاب رسانه برای وفای به عهدم بود؛ در دوران تبلیغات انتخاباتی و پس از آن به مردم وعده دادم دولت آینده دولتی پاسخگو باشد و با شفافیت عمل کند.

طبق وعده مستمر با مردم گفت وگو خواهم کرد

روحانی با بیان این‌که بر اساس وعده‌ام به صورت نوبه‌ای و مستمر با مردم گفت‌وگو خواهم کرد و از پیشرفت‌ها، عملکردها، موفقیت‌ها و حتی کاستی‌ها و نقص‌ها سخن خواهم گفت و از مردم عزیز در راستای رفع آنها کمک و حمایت خواهم گرفت، گفت: این دولت بعد از امید به حق هیچ سرمایه‌ای بالاتر از مردم ندارد و امید این دولت به حمایت مردم و همکاری مستمر مردم بزرگ و فهیم ایران است. دولت بدون حمایت مردم هیچگاه نمی‌تواند به اهداف بلند خود دست پیدا کند.

وی به نقش رسانه‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها و مطبوعات می‌توانند رابطه بسیار خوبی بین دولت و مردم را برقرار کنند و نظرات دولت را به مردم و مردم را به دولت منعکس کنند.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی ملت در انتخابات ۲۴ خرداد دو وظیفه اساسی بر دوش اینجانب بود که وظیفه نخست، تهیه خط مشی و برنامه کلی برای دولت تدبیر و امید بود به همین دلیل کمیته ها و کار گروههایی برای بررسی شرایط کشور و حتی بررسی شرایط منطقه و جهان در حدی که به مسائل داخلی ما مرتبط بود تعیین کردم که در نهایت منجر به تدوین برنامه دولت شد؛ همان برنامه ای که در روز تحلیف تقدیم مجلس شورای اسلامی کردم و در اختیار افکار عمومی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه دیگر، تعیین تیم‌های اجرایی برای شناسایی و معرفی افراد ذی‌صلاح برای عضویت در کابینه دولت تدبیر و امید بود. برای این کار تمام افراد شناخته شده و افرادی که می‌توانند در معرض چنین مسئولیت بزرگی قرار بگیرند با کمک صاحب‌نظران، نمایندگان مجلس، متخصصین، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها بررسی شدند.

همچنین تمام نظراتی که از طریق ایمیل، فکس، نامه‌ها و یا پیام‌های مختلف به این کمیته‌ها می‌رسید مورد توجه قرار می‌گرفت و در برخی موارد این افراد را به کمیته‌ها دعوت می‌کردند.

روحانی تاکید کرد: در مجموع چهار کمیته سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سیاست خارجی با مشارکت ۵۰۰ نفر از نخبگان و صاحب‌نظران و با صرف وقت حدود بیش از ۶ هزار ساعت نتایج برنامه‌ای و بررسی افراد را در اختیار بنده قرار دادند که مجددا آن را با مشاورین خود مورد بررسی قرار دادیم.

بنای ما همکاری بین قوای سه گانه است

رئیس‌جمهور اظهار داشت: نهایت تلاش ما این بود که در اولین فرصت، افراد مورد نظر برای کابینه دولت آینده در اختیار مجلس برای بررسی و تایید قرار بگیرد. مبنای ما شایستگی اخلاقی و انقلابی، تجربه، تخصص، دانش لازم برای مسئولیت و توان کار گروهی و هماهنگی درون‌بخشی و میان‌بخشی در دولت بود. به همین دلیل ترکیب کابینه مجموعه‌ای است که می‌تواند برای تحقق برنامه و اهداف دولت به صورت هماهنگی و یکپارچه عمل کند.

روحانی با بیان اینکه البته مجلس دارای اختیاراتی قانونی برای بررسی و رای اعتماد خواهد بود، گفت: بنای ما بر همکاری با مجلس و در کل با قوای سه‌گانه است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: برای اولین بار علاوه بر نشاط و امیدی که در داخل کشور در سایه حضور حماسه‌آفرین مردم در انتخابات به وجود آمد تعامل سازنده با منطقه و جهان نیز آغاز شد.

یارانه ها کاهش نمی یابد

وی تاکید کرد: همواره هدایت و رهنمود‌های رهبری سرمایه‌ای بزرگ برای مردم و دولت خواهد بود و از این که در مقام رییس جمهوری اسلامی ایران در اولین کنفرانس مطبوعاتی باحضور اصحاب رسانه شرکت می‌کنم، بسیار خرسندم.

رییس‌جمهور در ادامه این جلسه در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه خبر مبنی بر این‌که اولویت دولت درعرصه اقتصاد چیست و آیا پرداخت مستقیم یارانه‌ها به شیوه فعلی ادامه می‌یابد؟ توضیح داد: مسلما موضوعات اقتصادی جزو اولویت‌های دولت خواهد بود و به دلیل مشکلات مردم و خواست مردم تیم اقتصادی هماهنگی تعیین شده است.

روحانی تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت قبل از آن که معرفی شود در کارگروه‌ها فعال بوده است و در آخرین دوره بررسی اقتصادی با حضور من مسائل مهم اقتصادی بررسی شده است و برنامه چهار سال آینده به طور کلی در کارگروه‌ها تدوین شده است که این برنامه‌ها در قالب بودجه‌ها یکساله متبلور می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که دولت در اولین دستور جلسه خود یعنی فردا موضوع یارانه‌ را در دستور کار قرار خواهد داد، افزود: یارانه به همان مقدار که تااکنون پرداخت شده است، ادامه می‌یابد و باتوجه به شرایط اقتصادی اقدامات مقتضی دیگر انجام می‌شود.

 

منبع:پانا

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۲
کد خبر : 47314
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »