دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پرداخت عیدی فرهنگیان همراه با حقوق در بهمن ماه

danesheroz بهمن ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که عیدی فرهنگیان چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار گفت: دولت اعلام کرده است تا آخر بهمن پرداخت می‌شود

به نقل از فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم نواخته شدن زنگ «انقلاب» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان روز ۱۵بهمن افتتاح می‌شود و تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر ۲۵ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان افزایش می‌یابد، افزود: ۲۵ هزار دانشجوی جدید در آزمون بعدی پذیرش می‌شوند و تعدادی اعضای هیئت علمی را نیز افزایش می‌دهیم.

* تعریف ۴ مرحله در نظام رتبه‌بندی معلمان

حاجی‌بابایی در خصوص نظام رتبه‌بندی معلمان گفت: در نظام رتبه‌بندی معلمان ۴ مرحله شامل «مربی معلم»، «استادیار معلم»، «دانشیار معلم» و «استاد معلم» تعریف کردیم که باید قانون شود.

وی ادامه داد: در قانون ممکن است جملات تغییر کند و چیز دیگری شود؛ در هر حال هرچه قانون شود، باید اجرا کنیم و مهم برای ما جایگاه معلم است و اینکه معلمان چه جایگاهی داشته باشند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «نظام رتبه‌بندی معلمان در چه مرجعی (مجلس یا شورای عالی انقلاب فرهنگی) به تصویب می‌رسد؟»، افزود: خیلی به این موارد ورود پیدا نمی‌کنم؛ ما یک جلسه مشترک با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مشهد برگزار کردیم و به جمع‌بندی رسیدیم.

وی اضافه کرد: بخشی از کار در شورای عالی انقلاب فرهنگی و بخشی در مجلس پیگیری می‌شود و ما نیز مجری هستیم؛ آنچه مشخص است همکاری خوبی بین تمام بخش‌ها وجود دارد و اختلافی نیست.

حاجی‌بابایی در خصوص پرداخت حق‌التدریس معلمان مدارس شاهد نیز بیان کرد: یک سری گرفتاری مالی داریم که تنها مربوط به آموزش و پرورش نیست بلکه در خیلی از وزارتخانه‌ها این مشکلات وجود دارد که در حال پیگیری هستیم تا به زودی بخش عمده‌ای از آن را پرداخت کنیم.

وی در خصوص تاریخ پرداخت حق‌التدریس معلمان افزود: تاریخ دست من نیست و دست بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و معاونت نظارت راهبردی است.

* پرداخت عیدی فرهنگیان تا آخر بهمن

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که عیدی فرهنگیان چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار داشت: دولت اعلام کرده است تا آخر بهمن پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه «مقرر شده بود هدیه معلمان نمونه پراید باشد که بعد اعلام شد پول پراید را می‌دهند و اکنون معلمان نمونه می‌گویند تنها یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت کردند؛ چه جوابی دارید؟»، گفت: همه وجوه به طور کامل پرداخت شده است.

* ۶ برنامه برای معلمانی که ساعات موظفی‌شان کامل نمی‌شود

حاجی‌بابایی در خصوص وضعیت معلمان مازاد نیز بیان کرد: ما یک میلیون معلم داریم که در برخی مناطق به دلایل مختلف مانند جنسیت، به معلمانی اضافه تدریس داده می‌شود و برخی نیز ساعات موظفی‌شان پر نمی‌شود.

وی اضافه کرد: برای آن دسته از معلمانی که ساعات موظفی‌شان کامل نمی‌شود، ۵، ۶ برنامه داریم و به عنوان مثال در فعالیت‌هایی مانند مشاوره، کار اجرایی مدرسه و همراهی با مدیر کار می‌کنند.

* وزیر پنجشنبه‌ها تعطیل نیست

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «چقدر برای دختر کوچکتان وقت می‌گذارید؟»، گفت: خیلی کم وقت دارم و مادرش به کارهای او رسیدگی می‌کند.

وی با بیان اینکه روزهای پنجشنبه برای معلمان و دانش‌آموزان تعطیل است، افزود: ما در روزهای پنجشنبه تعریف کاری داریم.

حاجی‌بابایی در خصوص برنامه مدارس در روزهای تعطیلی پنجشنبه‌ها، بیان کرد: بعدازظهرهای مدارس و پنچشنبه‌ها و جمعه‌ها فعالیت غیر رسمی آموزش است و می‌توانند مسئولان مدارس، فوق برنامه داشته باشند؛ کانون‌های فرهنگی و هنری را نیز به درون مدارس آوردیم و برنامه‌های فراوان داریم که می‌توانند، اجرا کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «چند درصد مدارس کلاس‌های فوق برنامه دارند؟»، گفت: آماری ندارم زیرا این کلاس‌ها اجباری نیست.

وی به کلاس‌های ضمن خدمت برای معلمان در مدارس نیز اشاره کرد و بیان داشت: معلمان صبح‌ها مدرسه‌ هستند و پنجشنبه‌ها نیز برخی به دانشگاه می‌روند؛ به همین دلیل عصر مدارس فرصت مناسبی برای کلاس‌های ضمن خدمت است.

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۴
کد خبر : 5421
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »