پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

پرداخت عیدی فرهنگیان همراه با حقوق اسفندماه/ اعلام جزئیات استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۲

danesheroz اسفند ۲۱, ۱۳۹۱ ۰
پرداخت عیدی فرهنگیان همراه با حقوق اسفندماه/ اعلام جزئیات استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۲

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای پرداخت عیدی فرهنگیان مشکل اعتبار نداریم، گفت: پس از مبادله موافقت نامه بین خزانه و سازمان مدیریت عیدی فرهنگیان همراه با حقوق اسفندماه در همین روزها پرداخت خواهد شد

حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه نشست مشترک آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که برخی نمایندگان در مجلس خواهان تحقیق و تفحص از آموزش و پرورش در خصوص اجرایی شدن سند تحول بنیادین هستند و نظر شما در این باره چیست؟ اظهار کرد: از این موضوع بی اطلاع هستم. باید ابتدا این موضوع را به من بدهند تا جواب دهم که تاکنون چیزی دریافت نکرده‌ام.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی یک جایگاه قانونی ویژه دارد و هرکاری را که اراده کند بر اساس قانون ما باید همکاری و اطاعت کنیم.


آماده حضور در کارگروه حذف کنکور در مجلس هستم

حاجی بابایی با اشاره به عدم حضور خود در کارگروه حذف کنکور که در مجلس برگزار شد؛ خاطرنشان کرد: روز شنبه جلسه ای دراین باره بود و از همان ابتدا اعلام کردم که که از ماه قبل همایش مدیران کل استان های کشور را داریم. این موضوع را هفته گذشته به من اعلام کردند اما ما از ماه قبل برنامه ریزی کرده بودیم که از ۸ صبح تا ۷ عصر جلسه شورای معاونان و مدیران کل را داشته باشیم.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هر وقت که جلسه بگذارند و نیاز باشد که ما حضور داشته باشیم قطعا حضور خواهیم داشت و باید همکاری های لازم را داشته باشیم.


پرداخت عیدی فرهنگیان همراه با حقوق اسفندماه

وی در پاسخ به این پرسش که آیاعیدی فرهنگیان به صورت کامل پرداخت شده است یا خیر؟ گفت: یک قسمتی پرداخت شده است.
حاجی بابایی اضافه کرد: ما در این قسمت مشکل اعتبار نداریم و فقط باید موافقت نامه بین خزانه و سازمان مدیریت مبادله شود و در این رابطه هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.
وی در واکنش به این موضوع که آیا در هفته جاری تمام فرهنگیان عیدی خود را دریافت می کنند، تصریح کرد: قرار اینطور است؛ یعنی قرار شد این روزها که موافقت نامه مبادله می‌شود پس از مشخص شدن حقوق اسفندماه این موضوع انجام شود.


پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان منوط به تصمیم دولت است

وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به این پرسش که پاداش پایان خدمت فرهنگیان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟ گفت: دولت باید در این باره تصمیم گیری کند. رئیس جمهور هم در این باره مصاحبه‌ای داشته که امیدواریم به نتیجه برسد.


درباره افزایش بودجه آموزش و پرورش باید با مجلس صحبت کنیم

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نوید افزایش بودجه آموزش و پرورش را داده است و این افزایش چقدر خواهد بود؟ تصریح کرد: در اسفندماه تصمیم خاصی در این باره گرفته نمی‌شود و بحث سه دوازدهم مصوب می‌شود و به فروردین ماه موکول خواهد شد. در فروردین ماه کمیسیون تلفیق تشکیل و ما هم گزارش بودجه را خواهیم داشت و اگر نیاز باشد بررسی‌ها انجام خواهد شد.
حاجی بابایی در پاسخ به پرسش خبرنگار پانا مبنی بر اینکه آیا بودجه آموزش و پرورش از سال ۹۱ بیشتر است؟ گفت: درباره بودجه باید صحبت‌های خود را با مجلس انجام دهیم. بعضی صحبت‌ها و تصمیم گیری‌ها درباره بودجه کلان است و اگر بخواهیم از الان صحبت کنیم ممکن است صحبت‌ها متفاوت شود.
وی در واکنش به این پرسش که آیا آموزش و پرورش کسری بودجه ندارد یا اینکه دارد و اعلام نمی‌شود؟ خاطرنشان کرد: ما کار خودمان را انجام می دهیم و اگر پولی نیاز داشته باشیم باید این پول را به رئیس جمهور، دولت و مجلس بگوییم و آن را حل کنیم.


۲۵ هزار بازنشسته پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در سال جدید آیا فرهنگیان از آموزش و پرورش مطالباتی دارند که به آنها پرداخت نشده است؟ گفت: آنچه که بیش از همه چیز برای من مهم است، پاداش پایان خدمت بازنشستگان است.
وی اضافه کرد: پاداش پایان خدمت بازنشستگان از همه چیز برای من مهم‌تر، کلیدی‌تر و اساسی است.
حاجی بابایی به تعداد بازنشستگان فرهنگی که موفق به دریافت پاداش پایان خدمت خود نشده اند اشاره و گفت: در طول سال ۲۵ هزار بازنشسته فرهنگی پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند.
وی افزود: اول سال من اعلام کردم که در همان هفته بازنشستگی پاداش را پرداخت می‌کنیم که حتی برای ۴ ماه اول هم پول واریز کردیم اما چون آن موقع قرار بود که احکام تغییر کند بازنشستگی خیلی کم بود و سپس ما بر اساس سیاست‌ها عمل کردیم. سیاست‌ها هم از طرف دولت و معاونت راهبردی اعلام شد که باید اول حقوق سپس اضافه کار و بعد ازآن بر اساس موافقت نامه ای که مبادله می شود، پرداخت انجام شود.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این موافقت نامه هنوز مبادله نشده و مانده است. بعضی از موارد را خیلی کم داریم مانند حق التدریس که تا آخر دی ماه پرداخت کردیم. همه سالها هم همینطور بوده است چون دی و بهمن به فروردین منتقل می‌شود.


حق الزحمه نیروهای گزینش دانشگاه فرهنگیان پرداخت می‌شود

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود حق الزحمه نیروهای گزینش دانشگاه فرهنگیان پرداخت نشده است، آیا اینطور است؟ اظهار کرد: این‌ها دو گروه  هستند. یک گروه از بیرون می‌آیند و به گزینش کمک می‌دهند و یک گروه هم خود گزینش است که صحبت آن شده و اگر بتوانیم به آنها پرداخت می‌کنیم.


تصمیم گیری درباره استخدام در سال ۹۲ از حالا امکان پذیر نیست

حاجی بابایی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا آموزش و پرورش در سال ۹۲ استخدام دارد یا خیر؟ گفت: تصمیم گیری درباره بعضی چیزها از الان امکان پذیر نیست.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: این موضوع به خیلی چیز‌ها بستگی دارد. مثلا بستگی دارد که شرایط کشور اجازه بدهد و اعتبار داشته باشد. همچنین بر اساس مهندسی نیروی انسانی نیرو نیاز داریم. کما اینکه در بعضی قسمت‌ها نیاز نداریم و بعضی قسمت‌ها نیاز داریم.
وی در پایان تصریح کرد: در مهندسی نیروی انسانی معلم ورزش، معلم فناوری و مشاور در برخی مناطق نیاز و در برخی مناطق نیاز نداریم. گاهی اوقات استخدام و آزمون را آنقدر سخت می کنند که کسی حاضر نیست به راحتی وارد شود و عبور کند راحت تر است.

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۴۳
کد خبر : 9452
بازدیدها: 449

پاسخی بگذارید »