پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پرتقال به جای دوا در خانه ها

danesheroz1 اسفند ۳, ۱۳۹۲ ۰
پرتقال به جای دوا در خانه ها

دانش روز: خواص مسکن و شفا بخش پرتقال به قدری موثر است که می توان گفت یک سبد پرتقال در خانه بیش از یک دارو خانه طبیعی در معالجه امراض اثر دارد

 به گزارش دانش روز، پرتقال را برای رفع یبوست بچه ها خیلی تجویز می کنند. بعلاوه پرتقال این خاصیت را دارد که خنک است ، غذا را تحلیل می برد ، سموم بدن را دفع می کند و فساد خون را برطرف می سازد.

پرتقال را برای معالجه نزله ، رماتیسم ، برونشیت ، سرخک ، مخملک ، سیاه سرفه ، آسم ، اورمی و آستون مصرف می کنند. یادآوری این نکته لازم است که نباید نه پوست و نه برگ و نه گل پرتقال و نارنج را به دور ریخت و ضایع کرد ، زیرا پوست و برگ و گل پرتقال و نارنج را دم کرده با کمی عسل چون چای بنوشید.

پرتقال کرم کش است و برای دفع گاز روده ها که در اثر تخمیر غذا پیدا می شود نیز بسیار نافع است .بنابراین باید آب پرتقال را به بچه های خردسال و خود پرتقال را به بچه های بزرگ سال داد تا بخورند.

مادرانی که کانون خانواده خود را دوست دارند و تندرستی و سلامت کودکان خویش را می طلبند باید به جای شکلات و شیرینی های مضر دیگر به آنها آب پرتقال و یا خود پرتقال را بدهند.

پرتقال با چه غذاهایی خوب ترکیب می شود و سازگار است.

پرتقال با انگور و توت فرنگی بر ضد زکام غذای خوبی است .پرتقال با نان کاملا برشته و پنیر تازه برضد کم خونی است .پرتقال با نان کامل و عسل و میوه های شیرین ضد سرما خوردگی است .پرتقال با نان کامل و مربا ضد اسهال است. پرتقال با نان کامل و خامه شیرین (با شکر یا عسل شیرین شود) ضد درد های گلوست.پرتقال با سیب زمینی کبابی در تنور و پنیر برای دردهای کلیه مفید است .پرتقال با نارنگی بر ضد انواع تب است. پرتقال با سیب زمینی تنور پز و پنیر برضد بیماری های مثانه است .پرتقال با سیب درختی بر ضد فشار خون است . پرتقال با برنج پخته و پنیر بر ضد ضعف است . پرتقال با خرما بر  ضد رماتیسم است. پرتقال با خرمالو ضد کئیت است.پرتقال با ماکارونی پخته و عسل ضد (هضم نشدن غذا ) است.پرتقال با ماکارونی پخته و پنیر (ضد کمبود غذایی) است. پرتقال با آلو ضد یبوست و انواع تب هاست. پرتقال با موز و کشمش و انجیر ضد نقرس است.پرتقال با توت فرنگی و خامه شیرین با عسل ضد سیاتیک است. پرتقال با لیمو ضد سرطان است. پرتقال با آناناس هلو و مارمالا ضد فیبروم است.

پرتقال با زردآلو ، خربزه و گلابی ضد یبوست است. پرتقال با خربزه ضد اوره است.پرتقال با هندوانه ضد نفریت است .پرتقال با هلو ضد سرطان و سل است.پرتقال با انجیر ضد اولر معده است.

هیچوقت بعد از غذایی که از سبزی ها و روغن نباتی مایع ، چربی ، شیر ، گوشت ، ماهی درست شده است دسر پرتقال میل نکنید و سعی کنید پرتقال را پیش از غذا بعنوان اشتها آور صرف نمایید و رفته رفته غذای اصلی خود را از پرتقال و ترکیبات مفید آن ترتیب دهید بهترین غذای سالم انسان میوه هاست زیرا انسان اصلا میوه خوار بوده است.

نویسنده:علی کریمی – متخصص تغذیه/مفاآنلاین

شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۱
کد خبر : 94850
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »