جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پذیرش ۱۰ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۲

danesheroz1 آبان ۷, ۱۳۹۲ ۰
پذیرش ۱۰ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۲

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ گفت: ۱۰ هزار و ۴۵۵ نفر برای ۵۱۰ کدرشته محل ظرفیت برای این مرحله در نظر گرفته شده است

 به گزارش دانش روز، دکتر حسین توکلی افزود: با توجه به اینکه بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون فوق علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت کرده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند، مرحله تکمیل ظرفیت اعلام شده است.

وی افزود: تمامی داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ شرکت کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند می توانند در این مرحله شرکت کنند و می توانند ۱۰ کد رشته محل را انتخاب کنند.

توکلی اظهار داشت: مرحله تکمیل ظرفیت از ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۶ آبان تا ۱۲ آبان ماه ۹۲ انجام می گیرد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org ضمن اطلاع از کدرشته‌های مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت (مبلغ ۳۵,۰۰۰ ریال) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به روش اینترنتی، اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ظرفیت نهایی که برای این مرحله در نظر گرفته شده است ۱۰ هزار و ۴۵۵ نفر برای ۵۱۰ کدرشته محل پذیرفته می شوند که از این تعداد ۴ هزار و ۵۲۶ نفر برای ۲۵۷ کدرشته محل دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق)، ۴ هزار و ۲۳ نفر برای ۱۵۱ کدرشته محل دوره های روزانه دانشگاه های سراسر کشور و یک هزار و ۹۰۶ نفر برای ۱۰۲ کدرشته محل دوره های شبانه دانشگاه های سراسر کشور پذیرفته خواهند شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: کدرشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ها در اطلاعیه جداگانه ای در اواخر آذرماه ۹۲ اعلام می شوند.

وی اظهار داشت: نتایج نهایی پذیرش در این مرحله از تکمیل ظرفیت در کنکور سراسری سال ۹۲ در دی ماه سال جاری اعلام می شود.

منبع:مهر

سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۲
کد خبر : 70265
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »