پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پذیرش ۴۶ هزار دانش‌آموز در آزمون امسال مدارس تیزهوشان در کشور

28 danesheroz اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
پذیرش ۴۶ هزار دانش‌آموز در آزمون امسال مدارس تیزهوشان در کشور

معاون وزیر آموزش و پرورش از پذیرفته شدن ۴۶ هزار نفر در آزمون امسال مدارس تیزهوشان خبر داد

به گزارش دانش روز، مهری سویزی رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در گردهمایی اعضای شورای معاونان و مدیران کل ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور که در محل اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با اشاره به اینکه در شهر تهران ۸۲ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند، گفت: با صدور ۱۲۸ مجوز جدید برای تأسیس مدارس تیزهوشان، میانگین تراکم دانش‌آموزی به ۲۷.۲ درصد می‌رسد.

وی افزود: از مجموع ۷۰۰ هزار دانش‌آموز شرکت کننده در آزمون ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، کمتر از ۷ درصد در مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند.

سویزی، استان‌های بوشهر، زنجان و کردستان را به ترتیب دارای بالاترین درصد پذیرش دانش‌آموز جدید در آزمون امسال مدارس تیزهوشان عنوان کرد و ادامه داد: در اول مهرماه ۹۲، ۶۶۲ مدرسه تیزهوشان با ۱۵۰ هزار دانش‌آموز فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز می‌کند.

رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اضافه کرد: از اول مهرماه سال جاری ۲۰۶ شهر و منطقه کشور دارای مدرسه سمپاد خواهند بود.

وی با اشاره به فعالیت ۵۷۱۱ کلاس در مهرماه ۹۲ که نسبت به سال پایه ۱۳۸۸، ۱۲۰ درصد رشد را نشان می‌دهد، تصریح کرد: مدارس استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، چهارمحال بختیاری، زنجان، گیلان و البرز ۱۰۰ درصد هوشمند سازی شده‌اند.

سویزی با بیان اینکه از مجموع ۵۳۰ مدرسه سمپاد، ۴۰۰ مدرسه هوشمند سازی شده است، ‌خاطر نشان کرد: در کل کشور ۷۰ درصد کلاس‌ها و ۸۰ درصد مدارس سمپاد هوشمندسازی شده است.

وی با تأکید بر اینکه تعداد مدارس تیزهوشان تهران از ۳۱ مدرسه به ۴۲ مدرسه افزایش یافته است، گفت: در آزمون امسال مدارس تیزهوشان در شهر تهران کمتر از ۶ درصد شرکت‌کنندگان در آزمون پذیرفته خواهند شد.

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
کد خبر : 18520
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »