دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد

پذیرش دانشجوی ارشد پزشکی در ۷ رشته جدید/ رشد ۸ درصدی پذیرش دانشجو در آزمون امسال

28 danesheroz خرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰

معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پذیرش دانشجوی ارشد پزشکی در هفت رشته جدید و رشد هشت درصدی ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی امسال خبر داد

به گزارش دانش روز ، بهرام عین اللهی افزود: آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی که امروز صبح آغاز برگزاری آن بود از نظر حجم بزرگترین آزمون وزارت بهداشت است، چون ۷۱ هزار داوطلب در آن شرکت داشته و ۶۲ دفترچه و رشته در آن طراحی شده و حدود ۷۰۰ عضو هیئت علمی سوالات آن را طراحی کرده اند.

پذیرش دانشجوی ارشد پزشکی امسال ۸ درصد رشد دارد .

وی افزود: امسال ۵۲۰۰ دانشجو پذیرش می شوند که نسبت به سال گذشته ۸ درصد رشد دارد.

عین اللهی ادامه داد: کلید اولیه آزمون امسال ۱۹ خرداد بر روی سایت سنجش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir قرار گرفته و شرکت کنندگان ۳ روز برای اعتراض به سوالات مهلت خواهند داشت و کلید نهایی نیز در ۶ تیر منتشر شده و نتایج نهایی در ۶ شهریور اعلام می شود.

معاون امور آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه ۵۱ هزار داوطلب آزمون ارشد امسال خانم و بقیه آقا هستند، گفت: در آزمون ارشد امسال در رشته های جدیدی همچون پرستاری نظامی، تکنولوژی گردش خون، تاریخ علوم پزشکی، مشاوره در مامایی، مدیریت و ایمنی سلامت، مهندسی بیمارستان و سلامت و سالمندی برای اولین بار پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

وی افزود: نکته مهم دیگر این که باید به استادان دانشگاه علوم پزشکی ایران تبریک گفت زیرا بعد از دو سال وقفه، امسال در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش خواهند کرد .

 

منبع : فارس

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۵
کد خبر : 22590
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »