جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پدیده ی جدید آکنه در خردسالان

28 danesheroz خرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
پدیده ی جدید آکنه در خردسالان

پزشکان درباره ی شیوع آکنه در کودکان ۷ساله هشدار می دهند و به والدین آنها توصیه می کنند تا درمان های خودسرانه برای آنها انجام ندهند

به گزارش خبرنگار علمی دانش روز : به تازگی آکنه در سنین ۷ الی ۱۲ در کودکان شایع شده است.

گفتنی است: پزشکان علت این امر را تغییرات هورمونی به دلیل تنوع خاص غذایی در  دنیا و همینطور کاهش سن شروع قاعده گی در زنان و نیز تغییرات محیطی و آب و  هوایی و نیز تأثیر ژن ها می دانند.

بررسی ها نشان می دهند،: که والدین  این کودکان بشدت دچار استرس و نگرانی می شوند وسعی می کنند تا انواع داروها و درمان ها را برای جلوگیری از آسیب برروی صورت کودک انجام دهند.

پزشکان  هشدار می دهند: که برای درمان باید از روش های غیر تهاجمی ملایم استفاده  نمود،مثلاً آنتی بیوتیک هایی مانند تترا سایکلین برای سنین پایین مناسب  نیست.

پزشکان با بررسی بر روی حدود ۹۳ میلیون فرد در طول سالهای ۱۹۷۹ تا   ۲۰۱۳ دریافته اند که سن ابتلا به آکنه در افراد کاهش یافته و به حدود شروع  از ۷سالگی رسیده است.

پزشکان با توجه به روحیه ی شکننده ی کودکان خردسال به والدین آنها هشدار می دهند تا از انجام درمان های غیر ضروری و سنگین  خودداری کنند و سعی کنند از طریق بهبود رژیم غذایی کودک و تشویق او به ورزش کردن و افزایش روحیه ی شاد و اجتماعی ،‌ این مشکل  را برطرف نمایند و در  عین حال برای جلوگیری از شدت یافتن این عارضه بر روی پوست کودک ،‌ حتماً‌با  پزشک پوست مشورت نمایند

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۸
کد خبر : 19647
بازدیدها: 179

پاسخی بگذارید »