جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پدیده نامبارک دست فروشی زنان

danesheroz1 دی ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
پدیده نامبارک دست فروشی زنان

دانش روز: شاید شما هم دستفروشان زن را در گوشه و کنار میادین و خیابان کرمان دیده باشید و حتی از آنان خرید کرده باشد. اما این پدیده نامبارک چه تاثیرات اجتماعی دارد؟

به گزارش دانش روز، دست فروشی  زنان پدیده ای مخصوص کرمانی ها نیست، در اغلب نقاط کشور می شود بازارهایی غیر رسمی از فروشندگان دوره گرد تا بساط هایی کنار خیابان را پیدا کرد.دست فروشی در خیابان های کرمان با وجود ایجاد اثرات مخربی چون احساس اضطراب و افسدگی، و اثرات مثبتی چون بهبود وضیعت معشیتی آنها به همراه دارد.که این منجر به افزایش عزت نفس آنان نیز شده است.

IMG_0628

از سوی دیگر در آمد ناکافی، اختلافات و مشکلات خانوادگی همانند طلاق، خیانت، اعتیاد همسر،زندانی بودن همسر و مشکلات فرهنگی و نداشتن موقعیت اجتماعی این افراد را ناگزیر به سمت دست فروشی سوق می دهد.بعضی از این زنان علاوه بر هزینه زندگی خود را باید هزینه های زندگی همسران خود را هم تامین کنند.

IMG_0633

برای سامان‌دهی به وضعیت دستفروشان دوره گرد و فروشندگان سیار، ایجاد بازارچه‌های دائمی و تعبیه مناطقی برای استقرار آنها می‌تواند راهگشا باشد تا زمانی که با آگاه سازی و اشاعه ی فرهنگ صحیح ریشه تمامی آسیب های اجتماعی را از چهره ی شهر و کشور بزداییم و از رشد پدیده های زشت اجتماعی جلوگیری کنیم.

 

 

منبع: شاخه یاس

جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۳
کد خبر : 84901
بازدیدها: 411

پاسخی بگذارید »