جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پدیده‌های لیگ جهانی والیبال امشب در آزادی/ژرمن‌ها در تهران دنبال بلیت آرژانتین

danesheroz تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
پدیده‌های لیگ جهانی والیبال امشب در آزادی/ژرمن‌ها در تهران دنبال بلیت آرژانتین

دانش روز : تیم ملی والیبال ایران در آخرین دور بازیهای خود در رقابتهای لیگ جهانی روزهای جمعه و شنبه در سال ۱۲ هزار نفری آزادی میزبان تیم ملی آلمان است

تیم ملی والیبال ایران در چارچوب هفته هفتم لیگ جهانی والیبال ساعت ۲۱ روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه درسالن آزادی تهران به مصاف آلمان خواهد رفت.جدال این دو تیم به نوعی مصاف پدیده دوره گذشته با شاگردان ولاسکو، پدیده این دوره از رقابت‌ها است.

آلمان‌ها که پدیده لیگ جهانی در سال گذشته را به خود اختصاص داده بودند و امسال هم یکی از شانس‌های صعود به مرحله نهایی محسوب می‌شوند قطعا برای پیروزی بر شاگردان ولاسکو وارد تهران خواهند شد.

ژرمن‌ها درتهران دنبال بلیت آرژانتین

شاگردان ویتال هینن، سرمربی ژرمن‌ها پیش از رویارویی با ایران با کسب ۱۴ امتیاز از ۸ بازی خود در رده چهارم جدول رده‌بندی گروه دوم قرار دارند و می‌توانند در صورت پیروزی بر ایران، آن هم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی همراه با ایتالیا مسافر آرژانتین (میزبان مرحله نهایی) شوند.

تیم ایران هم درنخستین حضورش توانسته خود را به عنوان یک مدعی مطرح کند و از ۸ بازی خود توانسته ۱۲ امتیاز کسب کند. شاگردان ولاسکو با نتایجی که برابر ایتالیا و کوبا و حتی صربستان کسب کردند نشان دادند که زنگ تفریح حریفان نیستند و می‌توانند بر هر حریفی غلبه کنند و حال باید ماند و دید که چه نتیجه‌ای در بازی ایران و آلمان رقم خواهد خورد.

چشم روس‌ها که بازی‌هایشان تمام شده و با ۱۹ امتیاز از ۱۰ بازی خود در جایگاه دوم قرار دارند به بازی ایران و آلمان است تا اگر ژرمن‌ها نتوانستند از ایران امتیاز بگیرند، جشن صعود به مرحله نهایی برپا کنند.

والیبال آلمان در یکی از بهترین دوران خود قرار دارد؛ آنها پس از کسب عنوان پنجم رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن حالا تصمیم دارند با هدایت هینن برای نخستین بار خود را برای حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی آماده کنند.

ژرمن‌ها پس از۳۷ سال انتظار سرانجام در سال ۲۰۰۸ وارد رقابت‌های المپیک شدند؛ در آن زمان مکولسو، سرمربی آلمان‌ها بود که در حال حاضر خود را بازنشسته کرده است. در زمان وی تیم والیبال آلمان یکی از تیم‌های مطرح دنیا بود و توانستند در مسابقات قهرمانی جهان نهم شوند و در رقابت‌های قهرمانی اروپا مقام پنجم را به خود اختصاص دادند.

این تیم توانست در سال ۲۰۰۹ قهرمان لیگ اروپا شود و جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۰ و همچنین لیگ جهانی را کسب کند. ژرمن‌ها در سال ۲۰۰۹ هم مقام ششم رقابت‌های قهرمانی اروپا را از آن خود کردند.

هینن بلژیکی خیال‌های بزرگی در سر دارد

ویتال هینن که مربی تیم dvv بوده است در سال ۲۰۱۲ توانست تیم ملی آلمان را به جایگاه پنجم مسابقات المپیک لندن برساند که این مقام برای نخستین بار در تاریخ آلمان‌ها کسب شد.

هینن بلژیکی بعد از برکناری لوزانو توانست تیم قدرتمندی بسازد که حتی در مسابقات مقدماتی اروپا بالاتر از بلغارها راهی المپیک لندن شد و در این دوره از لیگ جهانی هم خیال‌های بزرگی در سر دارد.

وی تصمیم دارد حالا تیمش را برای درخشش در لیگ جهانی آماده کند و برای شروع این درخشش باید از سد تیم قدرتمندی به نام ایران عبور کند. هینن مربی مستعدی است که توانایی صحبت کردن به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، هلندی و آلمانی را دارد.

ایران و آلمان؛ بدون سابقه رویارویی رسمی

آلمان‌ها نیز به رغم اینکه خیلی‌ها روی این تیم درجمع بزرگان جهان حساب باز نمی‌کردند با ۱۰ دوره حضور در لیگ جهانی نشان داده‌اند که تیم کم تجربه‌ای نیستند؛ خصوصاً آن که آنها در سال‌های اخیر به عنوان یک پدیده در والیبال اروپا و جهان نتایج بسیار ارزشمندی گرفتند. ژرمن‌ها به رغم نداشتن گروزر و آندرا کاپیتان قدیمی خود با ستارگانی چون شوبس، بیوگراپی و مارکوس بوم چشم به صعود دارند؛ ایران و آلمان تاکنون بازی رسمی مقابل هم در بزرگسالان نداشته‌اند و تنها رویارویی دو تیم مربوط به جام واگنر لهستان است که ایران ۳ بر صفر باخت.

سه بازیکن کلیدی و نقشه ولاسکو برای مهار ستاره‌ها

دنیس کالیبردا، بازیکن شماره ۶ این تیم به همراه مارکوس بوم، بازیکن شماره ۸ آلمان‌ها از مهره‌های کلیدی آنها هستند. البته ژرمن‌ها پاسور بسیار خوبی به نام لوکاس کامپا، بازیکن شماره ۱۱ دارند که در رده چهارم بهترین پاسور‌های لیگ جهانی قرار دارد. بدون شک ولاسکو و همکارانش به خوبی آنها را آنالیز خواهند کرد و نکات مهم برای مهار این بازیکنان را به شاگردانش گوشزد خواهد کرد.
آلمانی‌ها کندتر از روس‌ها و کوبایی‌ها هستند. تیمشان هم تیم‌تر از صربستان و روسیه و ایتالیا نیست، البته این شانس را دارند که به مرحله نهایی صعود کنند.ما درتاریخ والیبال‌مان با آلمان بازی نکرده‌ایم؛ آن‌ها چون شانس صعود دارند، خطرناک هستند.

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۹
کد خبر : 36786
بازدیدها: 294

پاسخی بگذارید »