یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پخش اذان از تلویزیون انگلیس در ماه رمضان

danesheroz1 تیر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
پخش اذان از تلویزیون انگلیس در ماه رمضان

دانش روز: شبکه تلویزیونی ‘Channel ۴’ انگلیس پس از بررسی رشد جمعیت مسلمان این کشور، اعلام کرد قصد دارد در ایام ماه مبارک رمضان، اقدام به پخش اذان کند.

 

 

به گزارش دانش روز، روزنامه انگلیسی “سان” اعلام کرد: شبکه تلویزیونی “Channel ۴” انگلیس قصد دارد تا در ایام ماه مبارک رمضان به پخش اذان بپردازد. “رالف لی” مدیر این شبکه در مورد این تصمیم می‌گوید: ما حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مسلمان در انگلیس داریم که هر ساله رسیدن ماه رمضان را جشن می گیرند.

بسیاری دیگر از حوادث و مناسبتهای مذهبی در این کشور پوشش داده می شود و دلیلی ندارد که ما نتوانیم در طول این ماه اذان پخش کنیم. با توجه به جمعیت بالای مسلمانان کشور مراسم رمضان می تواند پر طرفدارتر از جشن های سالگرد تاج‌گذاری ملکه باشد.

وی ادامه می‌دهد: ما قصد داریم با این حرکت تصویری متفاوت از اسلامی را که با تروریسم متفاوت است، ارئه دهیم. در عین حال این خبر مخالفت‌هایی نیز در پی داشته است و مخالفان تندرو اعلام کرده‌اند که این حرکت به بالا گرفتن حساسیت و تنش‌های مذهبی در جامعه انگلیس منجر می‌شود.

یکی از سخنگویان حزب “UKIP” ادعا کرد: این شبکه با این حرکت، بیشتر به دنبال جلب توجه است و به نظر ما اکثریت مسلمانان بریتانیا مخالف این گونه حرکاتند که می تواند به تنش های مذهبی دامن بزند!

مسؤولان این شبکه اعلام کردند که از هفته آینده و همزمان با شروع ماه مبارک رمضان در زمان اذان به مدت سه دقیقه اذانی را با صدای موذنی به نام ” حسن رسول ” پخش خواهند کرد.

(منبع : پایگاه خبری فرهنگ انقلاب اسلامی)

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۲
کد خبر : 33954
بازدیدها: 306

پاسخی بگذارید »