چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پخت سریع غذا در «قطار آشپزخانه» طراح ایرانی

danesheroz فروردین ۱۸, ۱۳۹۲ ۰

دانشجوی ایرانی دانشگاه پوترا مالزی در طرح «قطار آشپزخانه» شش وسیله کاربردی را در مجموعه ای واحد و زیبا کنار یکدیگر قرار داده است

فضای محدود برای قرار دادن وسایل مختلف یکی از اصلی ترین مشکلات آشپزخانه های کوچک محسوب می شود که طرح قطار آشپزخانه (Kitchen Train)‌ «احمد عابدینی» می تواند این مشکل را تا حدود زیادی مرتفع کند.

در این طرح شش وسیله کاربردی در آشپزخانه در قالب یک طرح خلاقانه به شکل قطار در کنار یکدیگر چیده می شوند که ضمن استفاده بهینه از فضای موجود، باعث تسهیل در استفاده از این وسایل می شوند.

مایکروویو، توستر، آب میوه گیری، قهوه ساز، مخلوط کن و یک جارو شارژی کوچک در این مجموعه واحد در نظر گرفته شده اند و هر کدام از آنها قابلیت جدا شدن از بخش اصلی و استفاده مجزا را دارد؛ سرهم بندی مجدد دستگاه ها در کنار یکدیگر نیز بسیار آسان است.

«احممد عابدینی» دانشجوی دکتری طراحی صنعتی دانشگاه پوترا مالزی با همکاری «احسان صیاد» طرح قطار آشپزخانه را طراحی کرده اند که جایزه طلایی گروه طراحی لوازم خانگی ۲۰۱۱ میلادی (Golden A’ Design Award)‌ را از آن خود کرده است.

این ایده با توجه با طراحی منحصر به فرد و کاربری فراوان به ویژه در آشپزخانه های کوچک، در صورت تولید تجاری با استقبال مواجه خواهد شد، اما تنها نقطه ضعف آن هزینه نسبتا بالا برای خرید همزمان شش وسیله مختلف عنوان شده است.
منبع: ایسنا

یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۷
کد خبر : 11035
بازدیدها: 281

پاسخی بگذارید »