جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پای «شیر» برای مدرسه رفتن می‌لنگد

danesheroz1 آذر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
پای «شیر» برای مدرسه رفتن می‌لنگد

دانش روز: توزیع شیر مدارس با اما و اگرهایی همراه است و مسئولان آموزش و پرورش، اجرای کامل این طرح را منوط به تأمین اعتبار می‌دانند

به گزارش  دانش روز، مراسم نمادین توزیع شیر در مدارس تهران امروز برگزار شد و مقرر شده است که ۷۳۰ هزار دانش‌آموزان تهرانی شیر بنوشند البته طرح توزیع شیر هنوز در تمام کشور به طور کامل آغاز نشده است.

از سویی هنوز تعدادی از شرکت‌های تولید کننده شیر از آموزش و پرورش بابت توزیع شیر در سال گذشته طلبکار هستند و به رغم آغاز طرح توزیع شیر در سال‌جاری، بدهی‌ها تسویه نشده است.

از سوی دیگر، توزیع شیر با اما و اگرهای دیگری نیز همراه است؛ چرا که مسئولان آموزش و پرورش، اجرای کامل این طرح را منوط به تأمین اعتبار می‌دانند.

* توزیع شیر تا پایان اسفند ادامه دارد

اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص توزیع شیر در مدارس تهران اظهار داشت: توزیع شیر در مدارس تهران با حدود ۲۰۰ هزار نوبت شیر آغاز شده است و تا پایان اسفند نیز ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا دانش‌آموزان ۷۰ نوبت شیر دریافت خواهند کرد؟» به خبرنگار فارس گفت: جدول زمان‌بندی تهیه شده است و فعلاً در هفته دانش‌آموزان، دو نوبت شیر دریافت می‌کنند.

چهاربند اضافه کرد: امسال تلاش می‌کنیم همزمان با تأمین اعتبارات، سقف آن را افزایش دهیم.

وی در خصوص توزیع شیر بین مهدکودک‌ها بیان داشت: در طرح ما مقاطع پیش‌دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول پیش‌بینی شده است.

* تسویه بدهی آموزش و پرورش به کارخانه‌های تولید شیر تا پایان آذر

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره بدهی به برخی کارخانه‌های تولید شیر گفت: مسئولان قول تأمین منابع را داده‌اند و امیدواریم چون طرح شیر مدارس، یک طرح ملی است، طی روزهای آینده این قول عملیاتی شود.

وی در واکنش به این جمله که «شنیده می‌شود برخی شرکت‌های تولید شیر قرارداد یک‌ساله با آموزش و پرورش نبسته‌اند و قرارداد چند ماهه است»، گفت: قطعاً تا پایان اسفند این طرح بی وقفه ادامه می‌یابد و اجرای آن ضروری و الزامی است.

چهاربند اظهار امیدواری کرد که تا پایان آذرماه بدهی آموزش و پرورش به شرکت‌های تولید شیر، تسویه شود.

 باید صبر کرد و دید که آیا توزیع شیر بین دانش‌آموزان ادامه خواهد یافت یا آنکه قرار است فقط برای مدت کوتاهی شیر به مدارس کشور راه یابد.

منبع: فارس

یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۰
کد خبر : 77198
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »