سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پایه نهم در سال تحصیلی آینده از مدارس کشور حذف می شود

danesheroz1 آبان ۹, ۱۳۹۲ ۱
پایه نهم در سال تحصیلی آینده از مدارس کشور حذف می شود

دانش روز: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از حذف پایه نهم تحصیلی در سال آینده خبر داد و گفت: دانش آموزان کلاس هفتمی امسال، سال تحصیلی آینده در پایه هشتم تحصیل می کنند و به فراخور ایجاد نظام آموزشی جدید، برای سال آینده پایه نهم (سوم راهنمایی) در مدارس حذف می شود

 به گزارش دانش روز، ابراهیم سحرخیز گفت: همزمان با اجرای نظام جدید آموزشی از سال گذشته، یک مقطع تحصیلی به صورت موقت حذف می شد تا تحول در آموزش و پرورش در پایه های تحصیلی به صورت کامل انجام شود. سال گذشته پایه هفتم حذف شد، امسال پایه هشتم و برای سال آینده پایه نهم حذف می شود.

به گفته معاون آموزش ابتدایی متوسطه آموزش و پرورش، دانش آموزانی که امسال در مقطع هفتم درس می خوانند، از دو سال دیگر باید رشته مورد نظرشان را در کلاس ۹ انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته در کلاس نهم به تدریج طی دو سال دیگر به صورت کامل اجرا می شود، تصریح کرد: دانش آموزان کلاس هفتمی باید از آغاز سال تحصیلی به فکر رشته مورد نظر خود باشند، چرا که نمرات درسی سال هفتم و هشتم در انتخاب رشته دانش آموزان به عنوان یکی از فاکتور های انتخاب رشته حائز اهمیت است.

وی افزود: کتاب های دانش آموزان کلاس هشتم برای سال تحصیلی آینده همگی جدیدالتالیف خواهد بود ، اما عناوین کتاب ها مانند کتاب های پایه هفتم است.

سحرخیز درباره عدم توزیع کتاب های درسی هنرستان ها نیز تصریح کرد: این موضوع هیچ ارتباطی به ما ندارد و سازمان پژوهش و برنامه ریزی باید در این زمینه پاسخگو باشد. البته بعید می دانم که کتاب های درسی هنرستان های تهران توزیع نشده باشد، چرا که هیچ گزارشی از سوی مدیران یا والدین به ما اعلام نشده است.

منبع:مهر

پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۴
کد خبر : 70960
بازدیدها: 660

یک دیدگاه »

  1. seraj بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ در ۶:۱۵ ب٫ظ - Reply

    اون وقت برتی هشتمی ها چه اتفاقی میافتد

پاسخی بگذارید »