چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فوری/

پایان دور هفتم مذاکرات ایران و آژانس/ توافق درباره ادامه مذاکرات؛ متن مدالیته نهایی نشد

danesheroz بهمن ۲۵, ۱۳۹۱ ۰

دور هفتم مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پایان یافت؛ اخبار موجود نشان دهنده آن است که در این مذاکرات متن مدالیته میان ایران و آژانس نهایی نشده است

به نقل از ایران هسته ای؛ اخبار دریافتی  حکایت از آن دارد که دور هفتم مذاکرات که روز چهاشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ (۱۳ فوریه ۲۰۱۳) انجام شد، چهارشنبه شب پایان یافته است و در روز پنج شنبه مذاکراتی انجام نخواهد شد.

اخبار موجود نشان دهنده آن است که در این مذاکرات متن مدالیته میان ایران و آژانس نهایی نشده است.

علی اصغر سلطانه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی که سرپرستی تیم مذاکره کننده ایرانی را بر عهده داشته، در مصاحبه ای گفته است که مذاکرات فشرده ای بین ایران و آژانس انجام شده است.

وی گفت: «مذاکرات تخصصی فشرده با تیم ۸ نفره آژانس به سرپرستی معاون مدیر کل در امور پادمان پیرامون مدالیته و چارچوبی برای حل و فصل موضوعات مربوط به ادعاها درباره برنامه هسته ای ایران، در روز جاری در تهران برگزار شد».

سلطانیه اضافه کرد: «ضمن رفع برخی اختلافات و توافق بر مواردی از متن مدالیته مقرر شد پیرامون پیشنهادهای جدیدی که در این جلسه ارائه گردید، طرفین بررسی و نظرات خود را در جلسه بعد ارائه نمایند».

در عین حال گزارش ها نشان دهنده این است که هنوز درباره زمان و مکان دور بعدی مذاکرات توافقی حاصل نشده است.

به این ترتیب هیچ دسترسی به پارچین به بازرسان آژانس داده نخواهد شد.

ایران و آژانس از بهمن ۱۳۹۰ به این سو در حال مذاکره برای تدوین یک مدالیته هستند که معین کند موضوع ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته ای ایران (PMD) چگونه باید حل و فصل شود.

ایران عقیده دارد این موضوع چیزی بیش از ادعاهای جعلی ساخته شده از سوی سرویس های اطلاعاتی غربی نیست.

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۷
کد خبر : 6676
بازدیدها: 265

پاسخی بگذارید »