دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پاپ بندیکت شانزدهم چگونه برای همیشه از صحنه خارج شد؟

danesheroz اسفند ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

رهبر کاتولیک های جهان، دیشب رسما از مقام پاپی کناره گیری کرد. مراسم خداحافظی پاپ بندیکت شانزدهم به صورت یک نمایش کاملا آمریکایی برگزار شد

به نقل از شبکه بی اف ام تی وی فرانسه، دوربین های فیلم برداری لحظه به لحظه مراسم خداحافظی پاپ بندیکت شانزدهم را از درون کلیسا گرفته تا قرار گرفتن او در برابر جمعیت حاضر در میدان سن پییر، سوار شدن بر بالگرد و نمایش بالگرد حامل وی بر فراز کلیزیوم و فرود آن در اقامتگاه جدیدش به صورت مستقیم از تلویزیون های جهان پخش کردند.
برخی از کاتولیک ها پاپ را با اشک بدرقه کردند.
همزمان پدر مقدس آخرین توئیت خود را منتشر کرد. او گفت: مسیح را در قلب زندگی خود جای دهید.
در واقع برنامه ریزی مراسم به سبک آمریکایی کار یک روزنامه نگار سابق آمریکایی بود که چند ماه پیش به استخدام واتیکان در آمد.
گرک بورک روزنامه نگار سابق فاکس نیوز به شکل کاملا حرفه ای برنامه خداحافظی پاپ را طراحی و هدایت کرد.
این برنامه که پاپ را به شکل یک سوپراستار معرفی کرد در تاریخ کلیسا بی سابقه بوده است.

رهبر کاتولیک های جهان، عصر روز پنج شنبه ساعاتی پیش از کناره گیری رسمی از مقامش شهر واتیکان را ترک کرد و با بالگرد به اقامتگاه تابستانی پاپ ها در کاستل گاندولفو در حومه شهر رم رفت.

آپارتمان بندیکت شانزدهم در واتیکان، تا مشخص شدن جانشین جدید، مهر و موم شد.

پاپ بندیکت شانزدهم، روز چهارشنبه در اخرین سخنرانی عمومی خود در واتیکان، گفت: استعفای وی از مقام پاپ به معنای ترک کلیسا و واتیکان نیست بلکه به علت کهولت سن و ناتوانی جسمی مجبور به این کار شده است.

پاپ مستعفی پیش از ترک واتیکان همچنین در جمع کاردینال ها، آنها را به اتحاد دعوت کرد و گفت: از میان شما یک نفر به عنوان پاپ جدید برگزیده می شود. من به شما قول می دهم که از رهبر جدید کاتولیک های جهان بدون قید و شرط اطاعت کنم.
این در حالیست که بسیاری از کارشناسان حاضر در واتیکان رسوایی های اخیر در کلیسای کاتولیک، تشدید اختلافات داخلی و افشای برخی از اسناد محرمانه واتیکان را علت اصلی این تصمیم پاپ می دانند.

پاپ ۸۵ ساله ساعت ۲۰ پنج شنبه شب به وقت محلی، (۲۲ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران)، از مقام خود کناره گیر کرد و دیگر در محافل عمومی حاضر نخواهد شد.

در ۶ قرن گذشته برای نخستین بار است که یک پاپ از مقام خود استعفا می دهد. پاپ مستعفی که ۸۵ سال دارد حدود ۸ سال رهبری کلیسای کاتولیک را بر عهده داشت.

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۹
کد خبر : 8237
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »