پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پایبندی به گفتمان امام خمینی (ره)، ضامن پیشرفت کشور و شاخص اصلی کاندیدای اصلح است

danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
پایبندی به گفتمان امام خمینی (ره)، ضامن پیشرفت کشور و شاخص اصلی کاندیدای اصلح است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پیشرفت های شگفت انگیز ایران اسلامی در همه عرصه ها در سایه حاکمیت گفتمان امام خمینی (ره) به دست آمده است و اگر می خواهیم به پیشرفت ادامه داده و به آن سرعت ببخشیم باید پایبند به این گفتمان باشیم

به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی -رییس سازمان بسیج مستضعفین- در همایش دست اندرکاران ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که صبح امروز در سالن ۵ آذر برگزار شد گفت: عظمت امروز ایران و پیشرفت های شگفت انگیزی که نصیب ما شده همه مدیون امام خمینی است. کشوری بودیم که اکثریت مردم آن بی سواد مطلق بودند اما امروز در علم و دانش جزو ۲۰ کشور برتر جهان هستیم و با شتاب ۱۱ برابر متوسط جهان در علم و دانش پیش می رویم.

سردار نقدی با مقایسه وضعیت اقتصادی رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و دوران تاریک ستم شاهی خاطر نشان کرد: در گذشته کشوری بودیم که برای درمان مردم، تعداد زیادی پزشک خارجی در کشور داشتیم آن هم نه از کشورهای پیشرفته، بلکه از هند و بنگلادش که خودشان جزو فقیرترین کشورهای جهان بودند. اما امروز از اروپا هم برای معالجه به ایران می آیند.

ایشان ادامه داد: کشوری بودیم با نصف این جمعیت، اما در دورتا دور همین پایتخت، شهرک های بزرگی بود از زاغه نشین ها که دیوار خانه های شان حلب های روغن نباتی بود که از خاک پر کرده و به روی هم گذاشته بودند. امروز در روستاهای دور دست هم شاهد انبوه عمارت های مهندسی ساز هستیم.

وی به پیشرفت های سیاسی کشور در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرده و گفت: از لحاظ سیاسی آنقدر ذلیل بودیم که در خاطرات رژیم گذشته هم به وضوح آمده است. با یک تلفنِِ سفیر آمریکا به شاه، هیأت دولت ایران عوض می شد. امروز پرنفوذ ترین سیاست منطقه هستیم و سرنوشت انتخابات کشورهای متعددی به رفتار سیاسی ما بستگی دارد. از قدرت دفاعی، در امنیت ملی، در نفوذ فرهنگی در عالم بر همه این شئون، بحث رفاه و در میزان غذای مردم و در بهره مندی مردم در دنیا، در ارتقاء سطح معنوی و مادی قابل مقایسه با گذشته نیستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، عظمت کشور را نتیجه گفتمان امام خمینی (ره) دانسته و افزود: باید ببینیم این پیشرفت های شگفت آور که ما را از همه کشورها در منطقه جلوتر برده است نتیجه سازش است یا مقاومت؟!، نتیجه ایستادگی است یا تسلیم؟! این همه عظمت، نتیجه گفتمان امام خمینی(ره) است. نه گفتمان بنی صدر و بازرگان. هیچ انسان منطقی نمی تواند انکار کند که همه ی این پیشرفت ها مدیون پایبندی به گفتمان امام خمینی(ره) است.

سردار نقدی در پایان، انتخاب اصلح را پایبندی در خط امام عنوان نموده و تاکید کرد: پس اگر می خواهیم پیشرفت ها ادامه یابد باید به گفتمان سازش ناپذیری امام خمینی(ره) در مقابل غرب پایدار بمانیم. ملاک انتخاب اصلح برای ما پایبندی در خط امام خمینی(ره) می باشد. امام خمینی(ره) که گفت ما تا آخر ایستاده ایم و با امریکا رابطه برقرار نخواهیم کرد و فرمود تا اسراییل هست ما نمی توانیم با اینها زندگی کنیم.

گفتنی است در این همایش صدها نفر از مدیران، وزارت خانه های دولتی، نهادها و سازمانهای نظامی و انتظامی و نمایندگان دستگاه های دولت حضور داشتند.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۵
کد خبر : 17607
بازدیدها: 399

پاسخی بگذارید »