سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پافشاری سکه آتی بر کاهش قیمت

danesheroz2 خرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
پافشاری سکه آتی بر کاهش قیمت

دانش روز، در پایان معاملات سکه طلا در سررسید‌های خرداد، تیر و مردادماه قیمت‌ها تا سقف ۵ درصد کاهش یافت و بر کاهش قیمت‌ها پافشاری شد

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز، روز گذشته با مشخص شدن نتیجه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، هر قطعه سکه طرح جدید با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که در این میان نرخ دلار نیز نزدیک به ۲۰۰ تومان ارزان شد.

براساس این گزارش، معاملات آتی سکه تحت تأثیر این امر با کاهش قیمت رو به رو شده و در تمام سررسیدها صف فروش تشکیل شد، قرارداد آتی سکه طلا تحویل خردادماه در آخرین قیمت ۴.۹۹ درصد و با حجمی نزدیک به ۳۵۰ قرارداد یک میلیون و ۲۳۴ هزار تومان داد و ستد شد.

قرارداد آتی سکه طلا تحویل تیر و مردادماه از این کاهش قیمت مستثنی نبوده و به ترتیب یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان با ۴.۹۸ درصد و یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۰۰ تومان ۴.۹۸ درصد کاهش داد و ستد شدند.

روز گذشته در اولین روز از هفته جاری قرارداد آتی سکه طلا تحویل خردادماه به آخرین روز کاری معاملات رسید و فرآیند تحویل سکه‌های خرید و فروش شده نیز از ۲۷ خردادماه جاری آغاز خواهد شد.

براین اساس معاملات سکه آتی طلا موعد شهریورماه نیز از ۲۷ خردادماه یعنی فردا راه‌اندازی و قابل معامله خواهد بود.

در صورت عدم انجام معامله در حراج تک‌قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجدداً همین فرایند روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

قیمت پایه قرارداد آتی همان قیمت کشف شده در حراج تک‌قیمتی خواهد بود که مبنای قیمت نوسان روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۵
کد خبر : 27822
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »