دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

كشتي جوانان جهان- بلغارستان:

یونس سرمستی قهرمان جهان شد

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
یونس سرمستی قهرمان جهان شد

دانش روز: یونس سرمستی آزادکار وزن ۵۵ کیلوگرم کشورمان با شکست حریف روس خود صاحب مدال طلای رقابتهای جوانان جهان در بلغارستان شد

به گزارش دانش روز، یونس سرمستی پس از استراحت در دور اول در دور دوم توماس اوگونوفسکی از لهستان را با نتیجه ۹- صفر شکست داد .وی در دور دوم با نتیجه ۱۳- ۵ روسلان شورخایف از آذربایجان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سرمستی در این مرحله با نتیجه ۹ – صفر آرتاک هوانسیان از ارمنستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل اسماعیل موسکایف از روسیه در یک کشتی جذاب و دیدنی با نتیجه ۱۲ بر ۹ به برتری دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد.

ضما اینکه علی رضا کریمی آزادکار شایسته وزن ۸۴ کیلوگرم کشورمان نیز به دلیل عدم رویارویی با حریفی از رژیم اشغالگر قدس از جدول رقابتهای جهانی بلغارستان کنار گذاشته شد.

بر این اساس کریمی که یکی از شانس های اصلی کسب مدال طلای تیم ایران در این مسابقات بود پس از دو پیروزی ارزشمند مقابل کشتی گیران گرجستان، در مرحله نیمه نهایی به خاطر دفاع از مردم مظلوم فلسطین حاضر به مبارزه با حریف رژیم اشغالگر قدس نشد.

کریمی که می توانست تیم ایران با کسب عنوان پنجم صاحب ۶ امتیاز کند، با تصمیم مسئولان برگزاری رقابتها که گواهی پزشکی وی را نپذیرفتند از جدول رقابتها کنار گذاشته شد.

به این ترتیب تیم ایران که در کورس نایب قهرمانی با تیم آذربایجان قرار داد، در این نبرد نزدیک ۶ امتیاز تاثیر گذار را از دست داد.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۱
کد خبر : 51713
بازدیدها: 641

پاسخی بگذارید »