دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

یوتیوب قصد دارد برای پخش برخی برنامه ها از کابران هزینه دریافت کند

atena92 اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۲ ۰

پایگاه اینترنتی یوتیوب اعلام کرد به زودی برای پخش برخی برنامه های خود از کاربران هزینه دریافت خواهد کرد

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، پایگاه یوتیوب قصد دارد به مجموعه ای از وب سایت های اینترنتی ملحق شود که ویژه برنامه های تلویزیونی را به کاربران می فروشند. برایان اِستلتِر، مقاله نویس روزنامه نیویورک تایمز و کارشناس رسانه می گوید: «مردم، بسیاری از برنامه های تلویزیونی در آمریکا را به طور زنده و در زمان اعلام شده از سوی شبکه ها تماشا می کنند، اما با گسترش دستگاه های دیجیتال ضبط تصویر، پخش برنامه های درخواستی از تلویزیون های کابلی و برنامه های اینترنتی، این رویه در حال تغییر است. با ادامه یافتن این فرآیند، زمانی خواهد آمد که دیگر هیچ راهنمایی برای زمان پخش برنامه های تلویزیونی وجود نخواهد داشت.»
محبوبیت پخش برنامه های درخواستی رو به افزایش است، تا جایی که این تماشاچیان و نه شبکه های تلویزیونی هستند که زمان پخش برنامه ها را کنترل می کنند. شبکه های تلویزیونی با دریافت هزینه ماهانه از کاربران، فیلم ها و سریال ها را هر زمانی که کاربر بخواهد برای او پخش می کنند. اکنون تنها وب سایت اینترنتی که برنامه های تلویزیونی را به طور رایگان پخش می کند، به دنبال کسب درآمد است. برایان استلتِر، کارشناس رسانه می گوید: «یوتیوب قصد دارد از کاربرانی که خواستار تماشای کانال های تلویزیونی در ازای پرداخت پول هستند، ثبت نام کند. لذا اگر شما سازنده فیلم های اینترنتی هستید و قصد دارید درآمد بیشتری از محل ساخت فیلم داشته باشید، می توانید دسترسی به آنها را محدود و هزینه ماهانه از کاربران دریافت کنید. یوتیوب روش فوق العاده ای برای دریافت هزینه از مردم برای تماشای محصولات رسانه ای ابداع کرده است.»
تغییر فرهنگ مردم از تماشای زنده برنامه های تلویزیونی به تماشای آنها در زمان درخواستی، ده تا بیست سال دیگر ادامه خواهد داشت. لذا آن دسته شرکت هایی که بتوانند خود را با این روند جدید سازگار کنند، نهایتاً بیشترین تعداد تماشاچی و کاربر را خواهند داشت.

جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۳
کد خبر : 16313
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »